Експерти спрогнозували несподіваний курс долара до закінчення літа

Курс долара до закінчення літа може залишитися практично незмінним і може істотно вирости на гривню-півтори. Такі суперечливі прогнози дають аналітики фінансового ринку. Втім, і ті, і інші сходяться на думці, що тут визначальним фактором може стати кредит МВФ.

Експерти спрогнозували несподіваний курс долара до закінчення літа - today.ua

Експерти вважають, що практично до самого закінчення серпня великих коливань на валютному ринку не повинно статися. При цьому до початку осені курс долара може підскочити вгору майже на півтори гривні, однак може залишитися і в теперішньому діапазоні.

Аналітик RoboForex Андрій Гойлов вважає, що в цілому до кінця літа курс долара істотно не зросте.

"Вважаю, що до кінця літа долар США до гривні буде торгуватися в ціновому діапазоні 27,30-27,70 грн з тенденцією до зміцнення. Єдина європейська валюта, судячи з усього, продовжить рости до позначки 32,95 грн", - прогнозує експерт .

На думку аналітика, нинішня стабільність курсу долара може бути порушена декількома факторами.

В першу чергу, немало буде залежати від того, дасть МВФ кредит Україні або не дасть. Два кредитні транші, які в сумі мають скласти 1,5 мільярда доларів, могли би посприяти стабільності курсу американської валюти. Експерти спрогнозували несподіваний курс долара до закінчення літа Крім того, курс долара буде залежати від того, наскільки Нацбанку вдасться стримувати інфляцію в Україні. Якщо гривня ослабне, то нерезиденти почнуть розпродавати ОВДП, і це також вплине на курс долара.

Є також ще один фактор, який впливатиме на курс долара. У вересні Україні доведеться платити за зовнішніми боргами. Протягом місяця потрібно буде віддати понад 2,1 мільярда доларів. І якщо до того часу МВФ не дасть нам грошей, то доведеться витрачати резерви, накопичені Нацбанком.

На курс долара також може вплинути можлива відставка глави НБУ Кирила Шевченка, про яку говорять як про ймовірний факт.

У свою чергу, аналітик компанії Альпарі Максим Пархоменко каже, що до кінця літа курс долара буде залишатися стабільним, і можливе навіть невелике зміцнення гривні.

Аналітик вважає, що для цього є передумови. В першу чергу це пов'язано з гарною виручкою українських експортерів. На щастя для України, яка експортує в основному сільськогосподарську сировину, попит на аграрну продукцію в світі зростає і ростуть ціни на неї. Тому ситуативно так склалося, що наші експортери останнім часом мають непогану виручку.

Крім того, стабільності гривні буде сприяти підвищення Нацбанком процентних ставок за гривневими облігаціями.

Тому, за прогнозами Пархоменка, курс долара влітку може навіть знизитися до 27 гривень.

Нагадаємо, згідно з індексом Біг Мака, в Україні курс долара завищений більш ніж удвічі.

ДЖЕРЕЛОhvylya