В Україні, всупереч прогнозам, виріс курс долара. Вже доволі тривалий час аналітики фінансового ринку дружно пророкують гривні зміцнення до самого кінця літа. При цьому, відповідно, курс долара має падати. Однак, всупереч прогнозам, в останні дні курс долара, зростає.
На сьогодні, 25 червня, Нацбанк послабив гривню відразу на 18 копійок у порівнянні із попереднім днем. Позиції євро також зміцнилися на 19 копійок.
Додали в ціні, у порівнянні з гривнею, також російська і польська валюти. Таким чином, на п'ятницю, 25 червня, НБУ встановив такі курси валют:
- 100 доларів США - 2745 грн (27,45 за долар, +18 коп.)
- 100 євро - 3269 грн (32,79 за євро, +19 коп.)
- 100 російських рублів - 38,0 грн (3,80 за 10 рублів, +5 коп.)
- 100 польських злотих - 724 грн (7,24 за злотий, +4 коп.)
Що відбувається на ринку валют
До середини дня вівторка, 22 червня, курс долара сповзав униз, як і прогнозувалося раніше. Однак ближче до обіду на ринку стався перелом: долар почав потроху тіснити гривню. "Американець" не припинив свого наступу і в середу, потихеньку відсуваючи гривню з її позицій.
На четвер Нацбанк дав гривні трохи відігратися, віддавши їй 3 копійки. Однак це не стало тенденцією, і на п'ятницю долар відвоював у гривні відразу 18 копійок. Крім того, на 19 копійок міцнішим став і євро.
Які прогнози фінансистів
Незважаючи на такий рішучий наступ долара на гривню, аналітики, як і раніше впевнені, що це не стане мейнстрімом. Принаймні - до кінця літа.
Ослаблення гривні вони вважають тимчасовим. Воно виникло через те, що через низку причин у ці дні утворився невеликий дефіцит доларової маси на фінансовому ринку. Ринок може лихоманити ще й наступного тижня. Однак потім ситуація виправиться, і гривня, як і раніше, буде ревальвувати. Стійке зростання курсу долара почнеться не раніше, ніж наприкінці літа-початку осені.
Нагадаємо, економісти пояснюють зниження курсу долара в Україні ще й тим, що через пандемію згас міжнародний туризм. Через це попит на долари в Україні істотно впав.