Куди українцям вкласти гроші, щоби зберегти їх і примножити: поради фахівців

Автор: Марченко Любов

Люди, які зуміли створити хоч якийсь запас коштів, відразу починають метикувати, куди вкласти гроші, щоби, як мінімум, їх не втратити і не дати їм знецінитися, а як максимум - ще й заробити на цьому.

Куди українцям вкласти гроші, щоби зберегти їх і примножити: поради фахівців - today.ua

Навіть в Україні з її обмеженим інвестиційним потенціалом є чимало способів непогано вкласти гроші на тривалий термін. Фахівці в області інвестицій розглянули переваги і ризики кожного з таких вкладень.

Гроші "в панчосі"

Таким способом заощадження не примножити, проте багато наших співгромадян воліють зберігати їх саме так. Перед усіма банками, в які зазвичай радять класти гроші на зберігання, вони віддають перевагу трилітровій, закопаній десь у затишному куточку власної садиби.

Однак при такому зберіганні гроші знецінюються. І через якийсь десяток років процес стане безглуздим: ваші заощадження просто з'їсть інфляція. Загалом, таке вкладення грошей не принесе власнику ніякої вигоди.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Диверсифікація способів зберігання

Фінансисти не радять вкладати гроші в якийсь один засіб зберігання, адже ризик їх втратити завжди залишається. Куди українцям вкласти гроші, щоби зберегти їх і примножити: поради фахівців

"Основне правило інвестора, яке ми просуваємо і на якому наполягаємо - розкладати активи по різних валютах, типах паперів, інструментів. Аналог правила - складати яйця в різні кошики. Науково це називається диверсифікація: не треба свої заощадження тримати під матрацом, тому що їх з'їдає інфляція - в будь-якій валюті ", - радить інвестиційний банкір Тарас Козак.

Нерухомість - один із найбільш надійних способів вкладення грошей

Маючи достатньо коштів, можна вкласти гроші в нерухомість. Цей актив, як правило, не знецінюється.

Причому заробляти на цьому вкладенні можна за двома напрямками: здаючи квартиру в оренду і продавши її згодом. За кілька років здачі житла в оренду можна непогано "відбити" вкладені в покупку кошти. А згодом, коли вартість житла стане дорожче, ще й вигідно продати його.

Однак і тут є ризик - псування вашого майна недобросовісними орендарями. І якщо після них доведеться робити в квартирі капітальний ремонт, то вигода від такого вкладення грошей може виявитися сумнівною.

Банківський депозит

Цей спосіб найбільш простий і не вимагає ніяких зусиль з боку вкладника. Вкласти гроші в банк можна на строковий вклад або безстроково. При цьому вам будуть стабільно "капати" відсотки від вкладених коштів. Проте останнім часом через зниження процентних ставок, а також запровадження податків на доходи від депозитів, таке вкладення можна розглядати лише як інструмент зберігання грошей, а не їхнього примноження.

Вкладення в цінні папери

В Україні цей спосіб останнім часом стає дедалі популярнішим. З одного боку, можна вигідно вкласти гроші в облігації ОВДП (Облігації внутрішніх державних позик). У них прибутковість вища, ніж у банківських депозитів. І до того ж, для них не передбачено податок на дохід.

Крім того, з 2018 року українці отримали можливість вкладати свої гроші в акції зарубіжних компаній.

"Це стає мейнстрімом. Зараз українці можуть купити акції компаній, які вони знають і чиїми послугами користуються. Це Facebook, Amazon, Tesla", - говорить Тарас Козак.

Інвестиції в землю

На перший погляд земля здається одним з найбільш вигідних об'єктів для інвестиції. Вона нікуди не подінеться, не зруйнується (на відміну від нерухомості). Однак фахівці вважають, що вигідно інвестувати тільки у великі ділянки землі. 1-2 гектара вигоди вам не принесуть, а клопоту від них може бути чимало. Куди українцям вкласти гроші, щоби зберегти їх і примножити: поради фахівців Таке вкладення може бути вигідним лише в дуже довгостроковій перспективі - якщо ви хочете залишити землю у спадок своїм дітям та онукам. Причому в зв'язку з кліматичними змінами, які відбуваються на планеті, немає ніякої гарантії, що через 50 років ця земля буде родюча, як зараз, і буде залишатися в ціні.

Золото

Золото та інші дорогоцінні метали - один із найбільш популярних і найбільш старих способів вкладення. Проте, як і будь-який інший актив, воно схильне до циклічних змін вартості. Тобто, в якісь моменти його вигідніше купувати, а в якісь - продавати. Фахівці кажуть, що потрібно правильно визначити точку входу у ринок золота. Коли економіка на підйомі, золото дешевшає, і тоді є сенс його купувати.

Коли ж економіка йде на спад, люди знову згадують про золото, як про надійний спосіб зберігання заощаджень, і воно починає дорожчати.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Вкладення в біткоїни

Фахівці вважають, що вкласти гроші в біткоіни або іншу криптовалюту можна лише в тому випадку, якщо у вас їх багато, і ви не боїтеся втратити якусь частину цих коштів. На таких вкладеннях можна заробити дуже багато, але можна й усе втратити. Тому вирішувати - тільки вам самим.

Проте, багато економістів пророкують біткоїну серйозний зліт вже найближчим часом. Деякі вважають, що через 10 років один біткоїн буде коштувати близько 4 мільйонів доларів.

Головне