Today.ua

Консервація земель: ділянки українців можуть вивести з обігу і заборонити використовувати

В Україні землі, непридатні для використання, підлягатимуть консервації. Такій процедурі можуть бути піддані малопродуктивні або деградовані землі.

Порядок консервації земель передбачено постановою уряду, яка була прийнята днями.

Процедура консервації земель не залежить від того, до якої форми власності належить земельна ділянка. Якщо вона має власника, то процес консервації здійснюють з ініціативи власника земельної ділянки. Якщо власника немає, то ініціатором консервації може бути уповноважений орган державної влади.

Крім того, причини для консервації можуть бути виявлені внаслідок перевірок територіальних органів Держгеокадастру та Держекоінспекції. У такому разі вони сповіщають власника землі про те, що вона якийсь час не може використовуватись. Власник землі укладає договір про її консервацію з місцевою владою. У договорі повинні міститися такі відомості: місце розташування та розмір ділянки, кадастровий номер, вид та спосіб консервації, вартість і термін, на який землю мають намір законсервувати.

Протягом часу, на який законсервована земля, не можна міняти її цільове призначення та використовувати з іншою метою, ніж це передбачено у проекті консервації. Консервація земель передбачає припинення їхньої розробки та вирощування на них врожаю.

Консервації підлягають такі землі:

Цілком природно, що законсервовані землі самі себе не відновлять. Для цього потрібно вжити певних заходів.

Зокрема, передбачено такі способи відновлення законсервованих земель:

Нагадаємо, українці почали активно продавати свої городи, побоюючись податку на землю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ