Кінець епохи бідності: в Україні підвищать мінімальну зарплату на 200 гривень

Автор: Марченко Любов

У наступному, 2022, році в Україні збільшать мінімальну зарплату. Завдяки цьому відбудуться позитивні зрушення і в інших зарплатах, які підвищуються залежно від зростання мінімалки. Однак розраховувати на значне зростання добробуту українцям не варто. У прийдешньому році мінімальна зарплата зросте лише на 200 гривень.

Кінець епохи бідності: в Україні підвищать мінімальну зарплату на 200 гривень - today.ua

Проте, у розрізі найближчих трьох років ситуація виглядає більш обнадійливо. Так, в бюджетній резолюції, яка потрапила в розпорядження одного з вітчизняних медіа-ресурсів, закладено зростання мінімалки від нинішніх 6000 гривень до 7665. Причому, друга цифра вже повинна бути на 1 січня 2024 року.

При цьому чергове підвищення мінімальної зарплати до 6500 гривень, яке раніше планувалося на липень нинішнього року, уряд переніс на грудень, на його кінець. Лише останній день 2021 року українці проживуть з оновленою мінімалкою. І фактично вона вступить в силу у січні 2022.

В той же час, у 2022 році також передбачено підвищення мінімальної зарплати. Втім, його можна вважати майже символічним, бо у 2022 році мінімалку піднімуть лише раз, і то ненабагато. З жовтня 2022 передбачено її підвищення на 200 гривень. Таким чином, вона складе 6700 гривень. Кінець епохи бідності: в Україні підвищать мінімальну зарплату на 200 гривень

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

У найближчі три роки мінімальна зарплата буде рости згідно з таким графіком:

  • з 1 січня 2022 - 6500 грн;
  • з 1 жовтня 2022 - 6700 грн;
  • з 1 січня 2023 - 7176 грн;
  • з 1 січня 2024 - 7665 грн.

При цьому, розмір мінімальної зарплати повинен бути істотно вищим навіть за той, що намічений із січня 2024 року. Так, згідно з результатами дослідження, зробленого на запит уряду Великобританії, розмір мінімальної зарплати має становити 60-66% від медіанної зарплати.

Медіанну зарплату слід відрізняти від середньої. Середня зарплата виводиться як середнє арифметичне від усіх зарплат по країні. Тобто, сумарний місячний заробіток усіх громадян ділиться на кількість громадян, які ці гроші отримали. А медіанна зарплата - це заробіток тих людей, які знаходяться на середній лінії зарплат. Тобто вище них - половина людей, які отримують більш високі зарплати. А нижче - інші 50% людей, у яких нижчі зарплати.

Так ось, якщо виходити з цієї норми, то мінімальна зарплата в Україні повинна бути не менше 8-9 тисяч гривень. А в нас у деяких регіонах і середній заробіток такий далеко не у всіх.

Однак в уряді стверджують, що працюють над цим питанням. Якщо вдасться "відв'язати" мінімалку від розміру прожиткового мінімуму, то можна буде її підвищити, а разом з нею - і доходи всіх українців, кажуть у Кабміні.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Уряд спрямовуватиме зусилля на зміну підходів до формування фондів оплати праці, грошового забезпечення та суддівської винагороди, зокрема, шляхом "відв'язування" розмірів посадових окладів від розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб", - підкреслено в бюджетній резолюції.

Що стосується зарплат суддів, то вони поки у більш виграшному становищі, ніж більшість українців. Якщо врахувати, що сьогодні середня пенсія суддів становить близько 77 тисяч гривень, а вона, у свою чергу, дорівнює 80% від зарплати судді, то служителі Феміди в Україні отримують не найгірші гроші.

Головне