У Пенсійному фонді пояснили, чому пенсії суддів стали вище майже на 10 тисяч

В Україні з початку 2021 року пенсії суддів виросли в середньому на 9,4 тисячі гривень. При цьому надбавка у виплатах інших українців була набагато скромнішою. У Пенсійному фонді України пояснили, чому в суддів такі пенсії, і чому вони ростуть набагато інтенсивніше, ніж пенсії інших громадян.

У Пенсійному фонді пояснили, чому пенсії суддів стали вище майже на 10 тисяч - today.ua

По-перше, судді отримують від держави не пенсію, а довічне утримання. І величина цього утримання регламентується окремим законом, який ніяк не пов'язаний із правилами і формулами нарахування пенсій решти українців.

По-друге, відповідно до закону, розмір цього довічного утримання суддів дорівнює 50% зарплати судді, який працює на тій же посаді, на якій працював суддя-пенсіонер.

"У разі зміни розміру винагороди чинного судді здійснюється перерахунок раніше призначеного довічного утримання. Воно виплачується Пенсійним фондом за рахунок дотацій держбюджету", - пояснили в Пенсійному фонді.

У Пенсійному фонді пояснили, чому пенсії суддів стали вище майже на 10 тисяч З початку 2021 року зарплата суддів стала вище в середньому майже на 19 тисяч гривень, і відповідно, на половину від цієї суми зросли й пенсії колишніх вершителів доль.

Таким чином, пенсія суддів значно перевищує виплатирешти громадян. У простих громадян максимальна виплата обмежена десятьма прожитковими мінімумами і на сьогодні становить 17 690 гривень, тоді як для суддів таких обмежень немає.

На сьогодні в Україні налічується 3556 пенсіонерів-суддів. Їхня питома вага в загальній масі українських пенсіонерів невелика - лише 0, 03%. Зате на оплату їм іде 0,7% місячних пенсійних виплат або 275 млн гривень на місяць.

Нагадаємо, українцям, які досягли 60 років, пропонують відмовитися від пенсії і ще попрацювати. При цьому держава придумала систему заохочення для таких громадян.

ДЖЕРЕЛОfinance
Володимир Остапчук заробив на шоу “Маска“ більше, ніж на “Євробаченні“
Володимир Остапчук зарекомендував себе як справжній професіонал. Він - один з найпопулярніших ведучих нашої країни, якого запрошують вести популярні т...
Інтернет-провайдери України вдвічі підвищать ціни на свої послуги
Українські інтернет-провайдери готові підвищити тарифи на свої послуги, оскільки об'єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) висувають з...
Дженніфер Лопес підкорила красою і нев'янучою молодістю новим виходом у світ
Дженніфер Лопес з'явилася на відкритті благодійного концерту у Каліфорнії, вразивши публіку своїм чудовим зовнішнім виглядом. 51-річна американська сп...
Названо наймодніший візерунок для манікюру, який буде в тренді до кінця 2021 року
Наймоднішим візерунком в манікюрі 2021 став принт “шахівниця“. Після виходу серіалу “Хід королеви“ шахова тема поширилася в усі сфери. Модниці у всьом...
В Україні стрімко дорожчає хліб: зростання цін може зупинитися в червні
Хліб в Україні за останній рік подорожчав на 12,5%. За прогнозом економістів, ціни на пшеницю перестануть рости в кінці червня, а значить ціни на хліб...