Кому продали українську пшеницю: наша країна опинилася в п'ятірці лідерів з експорту зерна

Автор: Марченко Любов

Україна увійшла в першу п'ятірку світових експортерів зерна пшениці за підсумками 2020 року. Пшениця з нашої країни продавалася в різних країнах, проте найбільше українського зерна пішло на експорт у Єгипет.

Кому продали українську пшеницю: наша країна опинилася в п'ятірці лідерів з експорту зерна - today.ua

У п'ятірці провідних експортерів пшениці, крім нас, ще - Росія, США, Канада і Франція. Всі вони - попереду нас, Україна в цьому списку - п'ята, повідомили в Українському клубі аграрного бізнесу (УКАБ).

Українську пшеницю охоче купували не тільки на батьківщині фараонів, але і в інших країнах, причому розташованих на різних континентах. У трійку провідних імпортерів українського зерна, крім Єгипту, увійшли також Індонезія і Бангладеш.

Трійка імпортерів, зокрема, закупила мільйони тон української пшениці:

  • Єгипет - 11%, або 3,1 млн тонн;
  • Індонезія - 10%, або 2,7 млн тонн;
  • Бангладеш - 5%, або 1,5 млн тонн.

Кому продали українську пшеницю: наша країна опинилася в п'ятірці лідерів з експорту зерна При цьому Єгипет імпортував більше зерна тільки у Росії. Їй дісталося 63% єгипетського імпорту пшениці, а Україна з 23% опинилася на другому місці. На третю позицію в Єгипті вийшла Франція.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

На зерновому ринку Бангладеш Україна зі своїми 27% теж виявилася другою слідом за Росією, яка захопила собі 35% тамтешнього імпорту. А третє місце там дісталося Канаді, на частку якої припав 21%.

А от в Індонезії перше-друге місця розділили між собою Україна та Аргентина - по 26%. А на третій позиції з 23% опинилася Канада.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

В УКАБ також розповіли, що саме пшениця посідає перше місце у світовій торгівлі зерном. Причому обсяги торгівлі пшеницею постійно зростають.

Нагадаємо, почасти через те, що в цьому році наші продукти активно йшли на експорт, в Україні зросли ціни на продовольство.

Головне