Ціни на продукти харчування в Україні стали вищі, ніж в ЄС

Автор: Марченко Любов

В Україні вартість продуктів вже вища, ніж в Польщі. Зокрема, йдеться про найбільш  ходовий харчовий продукт - хліб, який подорожчав і буде ще дорожче через підвищення вартості на зерно. З тієї ж причини не може конкурувати із зарубіжними продуктами і вітчизняне птахівництво. В Україні триває масове винищення поголів'я птиці. Кури скоро стануть екзотикою.

Ціни на продукти харчування в Україні стали вищі, ніж в ЄС - today.ua

В Україні вартість багатьох харчових продуктів уже перевищила рівень цін в Євросоюзі. Зокрема, йдеться про білий хліб. Він уже дорожчий за польський на 30%. І при цьому його ціну мають намір ще підвищити на 20-25%.

Хліб дорожчає через те, що дорожчає пшениця. А зростання цін на пшеницю завжди було своєрідним детонатором підвищення вартості продуктів всіх груп, каже директор Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

В першу чергу, це стосується товарів м'ясної групи і, зокрема вартості яєць і м'яса птиці.

Популярні зараз

Названо тарифи на газ з 1 травня: інформація від усіх постачальників

У Нафтогазі зробили заяву з приводу масштабної аварії на газопроводі: що буде з постачанням газу

Українці зможуть повернути частину грошей, витрачених на оплату комунальних послуг

Україна збила бомбардувальник Ту-22М3 за допомогою унікальної української розробки

За словами Олександра Бакуменка, який очолює раду директорів асоціації "Союзу птахівників України", 70% собівартості м'яса птиці і яєць становить вартість кормів. Тому збільшення ціни на корми неминуче тягне за собою і зростання вартості продуктів цієї групи. Ціни на продукти харчування в Україні стали вищі, ніж в ЄС За словами Бакуменка, у порівнянні з минулим роком вартість кормів зросла майже вдвічі. Це не могло не позначитися на стані птахівничої галузі. У перші два місяці 2021 року птахівники ще намагалися чинити опір обставинам. Працювали з нульовою рентабельністю, але все ж виробництво не закидали. Однак після цього галузь стала стрімко здавати позиції.

"Поголів'я курей-несучок зменшилась на 20% - такого не було двадцять років. Закрилося близько 10 яєчних фабрик. Виробництво м'яса птиці, яке до цього показувало впевнене зростання (по курятині Україна входить в десятку найбільших світових експортерів) впало на 5-6%, такого теж не було років двадцять ", - з гіркотою констатує Олександр Бакуменко.

Він наводить як приклад найбільшу компанію "Гаврилівські курчата", яка була в Україні другою за величиною з виробництва курятини. На сьогодні цього підприємства по суті вже немає.

Звичайно, при таких темпах зростання цін на корми вартість продуктів також не знижуватиметься, а лише зростати.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

При цьому багато вітчизняних експертів пояснюють зростання вартості продуктів загальними тенденціями на світовому ринку. Хоча і польські, і німецькі, і інші виробники не менше інтегровані у світовий ринок, ніж українські. Тому, ймовірно, причина не лише в цьому.

Нагадаємо, в Україні анонсували зниження ціни на свинину, проте в Німеччині вона все ж набагато дешевше, ніж у нас.