Вже до кінця 2021 року Приватбанк обіцяє дати своїм клієнтам можливість брати участь в аукціонах Мінфіну, на яких продаватимуть ОВДП. Користувачі Приват24 зможуть подавати через цей додаток заявки для участі в аукціонах.
Ринок цінних паперів в Україні знаходиться лише на початковому етапі. В основному покупкою акцій та облігацій займаються юридичні особи. Серед фізичних осіб такі види вкладення грошей поки не поширені. Однак і в цій сфері ПриватБанк намагається бути лідером. Тим більше, що перед ним лежить неоране поле можливостей.
У березні 2020 року Приватбанк дав можливість своїм клієнтам купувати і продавати ОВДП (облігації внутрішньої державної позики) в Приват24 онлайн. Нововведення прижилося і стає дедалі популярнішим. Так, лише за перший квартал нинішнього року громадяни України купили через Приват24 ОВДП на суму понад 400 мільйонів гривень, тоді як в минулому році було придбано їх онлайн лише на суму в 135 мільйонів. А тепер, до кінця 2021 року в ПриватБанку обіцяють піти далі. Клієнти банку зможуть через Приват24 подавати заявки на участь в аукціонах Мінфіну, де продають ОВДП. Завдяки Приват24 вони також отримають можливість брати участь в операціях на фондових біржах.
Які ОВДП користуються найбільшим попитом
За даними ПриватБанку найбільш популярні у клієнтів-фізосіб річні облігації в гривнях, а також облігації терміном на 2-3 роки в доларах. Як правило, українці вважають за краще інвестувати в папери, що номіновані у вітчизняній валюті, на недовгий період. Саме тому річні облігації в гривнях користуються підвищеним попитом.
Популярні зараз
У 2025 році 88% українських компаній планують збільшити зарплати працівникам
В українських вузах не скасовуватимуть бюджетну форму навчання
А ось, якщо облігація номінована в доларах, то наші громадяни можуть вкластися і на більш тривалий термін. Однак і при цьому вони все ж віддають перевагу дво-трирічними облігаціями, відзначають фахівці Приватбанку. Тому ОВДП з терміном погашення 5-6 років найменш затребувані в сегменті покупців-фізосіб.
Нагадаємо, в Україні прийнято закон про реструктуризацію валютних іпотечних кредитів населення. Банки непокояться, що імплементація цього закону може їх розорити.