Курс долара у червні буде коливатися незначно. До середини літа він, можливо, навіть трохи сповзе вниз. А на свій зоряний час "американець" може дочекатися ближче до кінця літа, коли Україні доведеться виплачувати великі суми за зовнішніми запозиченнями. Поки ж на курсі долара відчутно не заробиш. І тим, хто хоче швидко примножити свої статки, краще поки вкладатися в гривню.
Курс долара в останній тиждень весни не викликав в українців сильних емоцій: ні у тих, хто торгує валютою, ні у тих, хто її купує. Трохи поколивавшись упродовж тижня, до вихідних курс долара зупинився на позначці 27,50 гривні. З такого показника він і почне останній понеділок травня.
На червень експерти фінансового ринку також не передбачають великих коливань у вартості долара, а отже, заробити на різниці курсу, якщо і можна буде, то лише ситуативно. Тому стратегій на цьому полі замишляти не варто.
Тим же, хто хоче швидко заробити, аналітики радять вкладатися в короткострокові (терміном на 1-2 місяці) депозити у вітчизняній валюті. Гривня буде потроху зміцнюватись у червні і, скоріш за все, ще й у липні. А відсотки по депозитах в українській валюті набагато вищы, ніж відсотки на доларові вклади. Тому на короткострокових депозитах в гривні можна непогано заробити.
Однак робити ставки ще й на серпень, фінансисти не радять: в кінці літа усе може круто змінитися, і курс долара почне зростати. Відповідно, гривня неминуче втратить частину своєї ціни і привабливості.
Тим, хто не так хоче заробити, як просто намагається не втратити гроші, є сенс все-таки вкластися в долари, кажуть експерти. Після невеликого літнього здешевлення, "зелений" все-таки почне рости, і тоді він стане вигіднішим, ніж гривня.
Тому, каже керівник відділу аналітики ГК Forex club Андрій Шевчишин, якщо ви хочете зберегти свої гроші на перспективу, то зараз саме час купувати долари, поки вони трохи подешевшали. Істотно дешевшими вони вже навряд чи стануть, а от піднімуться в ціні неодмінно. Причому, трапиться це вже наприкінці літа-на початку осені нинішнього року.
Нагадаємо, є ще один засіб зберігання та примноження грошей. Щоправда, він наскільки привабливий, настільки і ненадійний. Йдеться про біткоїн, який останнім часом демонструє такі американські гірки, що інвестори, які вклали в криптовалюту свої заощадження, вже втомилися рахувати свої збитки і прибутки.