Ілон Маск обвалив біткоїн і зробив українських чиновників “жебраками“

Біткоїн, який досяг в ціні пару місяців тому майже 70 тисяч доларів, в травні різко обвалився. Фактично його вартість упала вдвічі, а в окремі моменти навіть більш ніж удвічі. Величезний вплив на ринок криптовалюти і на ціну біткоїна зокрема, має мільярдер Ілон Маск. Через "ігри" Маска з криптовалютою українські чиновники втратили мільярди гривень або потрапили в скрутне становище.

Ілон Маск обвалив біткоїн і зробив українських чиновників “жебраками“ - today.ua
Фото:Експрес - онлайн

Після запаморочливого зльоту майже до 70 тисяч доларів біткоїн провалився в цінову яму на рівень нижче 33 тисяч доларів. Однак за останні пару діб він трохи відіграв у ціні і зараз його курс коливається між 37,3 і 39,3 тисячі доларів.

Ілон Маск потужно впливає на вартість біткоїна

Біткоїн почав зростати в ціні ще наприкінці минулого року. Однак найбільший імпульс йому надали заяви вченого-мільярдера Ілона Маска, який дав біткоїну "зелене світло". Спочатку він вирішив прикупити біткоїнів на півтора мільярди доларів, а потім і зовсім надумав продавати свою "Теслу" за криптовалюту.

Слідом за Маском на крипторинок потягнулося безліч дрібних інвесторів. Кожен норовив примножити свої статки за рахунок швидко зростаючого біткоїна. Однак експерти фінансового ринку попереджали, що ця бульбашка незабаром лусне. Так і сталося. А "проколов" її все той же Ілон Маск. Ілон Маск обвалив біткоїн і зробив українських чиновників “жебраками“ Він відмовився від продажу своїх автомобілів за біткоїни через великі витрати енергії на майнінг криптовалюти. А потім в своєму Twitter підтвердив, що має намір продати свої заощадження в біткоїнах, чим обрушив головну криптовалюту ще більше.

Не на користь біткоїна складається нині й міжнародна ситуація. Так, наприклад, біткоїни заборонили в Китаї. Причому, заборонили не тільки використання цифрових грошей, а й оголосили гоніння на майнерів біткоїна, які, як відомо, здебільшого працюють на території Китаю.

Однак основним порушником спокою у світі криптовалюти вважають усе ж Ілона Маска з його регулярними твіттами. Зокрема, 24 травня він зустрівся з майнерами, обговоривши з ними можливий їхній перехід на використання "зеленої" енергії. Публікація про цю зустріч в його Twitter відразу ж привела до зростання біткоїна.

Тепер спеціальна комісія SEC проводить ретельну перевірку, наскільки Маск зі своїми твіттами впливає на коливання курсу біткоїна. Є думка, що саме він впливає кардинально і може використовувати ним же створені коливання вартості на ринку криптовалюти, аби збільшити свої статки.

Хто може вплинути на курс біткоїна

Вплинути на вартість біткоїна може не тільки Ілон Макс, але й будь-який великий інвестор, який тримає більшу частину заощаджень в криптовалюті.

Так наприклад, співзасновник IT-компанії Prof-it Blockchain Богдан Прилепа розповів про свого знайомого (не Маска, - авт.), який також пару років тому зумів обрушити вартість криптовалюти. Тоді вартість біткоїна становила 9 тисяч доларів. А він заявив, що через пару днів вона впаде до 7 тисяч.

"Так і сталося. А знаєте чому? У нього 50 тис. біткоїнів і такими обсягами він міг "опустити" ринок. Є досі такі люди. Вони можуть перестати продавати і створити дефіцит, можуть вийти з великим продажем і привести до падіння біткоіни. І на цьому зараз заробляють", - говорить Прилепа.

Ілон Маск обвалив біткоїн і зробив українських чиновників “жебраками“

Зараз біткоїн купувати найвигідніше

Незважаючи на різкий обвал вартості біткоїна, багато експертів фінансового ринку, як і раніше, у ньому впевнені. Вони пророкують біткоїну зростання вартості до 100 і більше тисяч доларів. А зараз, поки він подешевшав, склалися вигідні умови для покупки криптовалюти.

Експерти вважають, що у цифрових грошей блискуче майбутнє, і вони з часом можуть стати потужним засобом накопичення. Хоча навіть великі шанувальники біткоїна не радять людям тримати всі заощадження в криптовалюті. У ній є сенс зберігати лише частину своїх грошей.

Через Ілона Маска "зубожіли" українські чиновники

Українські чиновники в своїх е-деклараціях за минулий рік задекларували 46 351 біткоїн. На ті часи це в сумі становило близько 1 млрд 837 млн доларів.

Однак через падіння курсу біткоїна, їхні цифрові статки скоротилися майже вдвічі. Тобто, якщо припустити, що декларант злукавили, то вони неабияк зубожіли через Маска, втративши 851 млн доларів або 23,5 мільярда гривень.

Ну, а якщо вони лише прикривалися криптовалютою, щоби легалізувати свої неправедно нажиті капітали, то тепер їм доведеться знову думати, як заново відмити все, що "нажито непосильною працею".

Нагадаємо, Ілон Маск зробив вибір між звичайними грошима і криптовалютою. Він написав у своєму Twitter, що обирає друге.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel