Який прибуток може дати картопля: аграрій назвав реальні доходи

Автор: Марченко Любов

Картопля вважається високорентабельною культурою. Однак для того, щоб отримати цю рентабельність, потрібно і вкласти в неї чимало, особливо, на етапі організації виробництва.

Який прибуток може дати картопля: аграрій назвав реальні доходи - today.ua

Про те, скільки реально коштує картопляний бізнес, і наскільки рентабельно вирощувати цю культуру, розповів директор компанії "Агріко Україна" Микола Гордійчук. Його компанія займається імпортом і власним виробництвом насіннєвої картоплі.

Взагалі, картопля вважається високоприбуткової культурою, каже аграрій. Але для того, щоб прийти до цього прибутку, потрібно вкласти чимало коштів. З нуля такий бізнес ніхто не починає, тому що потрібен відразу чималий стартовий капітал.

Скільки коштує виростити якісну картоплю?

Витрати на одному гектарі якісної столової картоплі становлять у середньому 5,6 тисячі доларів. Сюди входить не тільки насіннєвий матеріал, але й вартість пального, добрив, амортизація техніки, транспортні витрати і зберігання, та, звичайно ж, зарплати персоналу, який усім цим займається.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

При цьому витрати на вирощуванні насіннєвої картоплі майже двічі вищі, ніж на звичайній. Зокрема, в гектар звичайної столової картоплі потрібно вкласти близько 120-150 тис. гривень (4,5-5,5 тис. доларів). А гектар насіння цієї культури обійдеться десь у 250 тис. гривень (9,4 тис. доларів). Який прибуток може дати картопля: аграрій назвав реальні доходи Дуже витратна стаття - ремонт техніки. На обслуговування збирального комбайна, що працює на піщаних грунтах, щорічно потрібно близько 250-300 тис. гривень (9,4-11,3 тис. доларів).

Збір і зберігання врожаю - окрема тема. Наприклад, один ящик для зберігання картоплі потягне майже на 2 тисячі гривень. Але ж для того, щоб вона нормально зберігалась і була в кондиції протягом усього сезону, потрібно ще й якісне сховище з відповідним температурним режимом, вологістю і достатньою місткістю.

"Виростити картоплю - це лише 50% успіху. Потрібно також правильно зберегти культуру для того, щоб реалізувати її протягом сезону за найбільш прийнятними для виробника цінами. До того ж, наші партнери-виробники хочуть, щоб ми здійснювали рівномірні поставки протягом усього сезону продукції гарної якості - без сучасного сховища це неможливо. Сьогодні ми маємо сховище обсягом 1200 тонн. Його будівництво обійшлося нам в 500 тис. доларів", - розповідає Микола Гордійчук.

Таким чином, вклавши в гектар картоплі близько 5,6 тисячі доларів, можна потім отримати з кожного гектара в середньому по 1,9 тис. доларів прибутку, тобто, 30-відсоткову рентабельність.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Багато аграріїв відмовляються від такого трудомісткого заняття і беруться за вирощування культур, які дають надвисоку рентабельність. Наприклад, соя дає 100% прибутку. Однак Гордійчук вважає, що у картоплі є майбутнє в Україні. Попит на цю культуру в світі доволі високий. А якщо налагодити і власне виробництво продуктів із картоплі, то у фермерів, які займаються цією культурою, не буде взагалі ніяких проблем із пошуками ринків збуту. Та й на зберіганні тоді можна трохи заощадити.

Нагадаємо, стало відомо, для кого ціна на картоплю з України набагато нижча, ніж для українців.

Головне