Today.ua

Банки почали списувати гроші з рахунків боржників: українцям розповіли, як цього уникнути

В Україні з 6 липня стала працювати система автоматичного блокування рахунків боржників. Однак списання грошей з рахунку боржника відразу не вступить у силу. Йому дадуть можливість погасити заборгованість і, таким чином, уникнути списання коштів з його рахунку.

У Мін'юсті пояснили українцям, як їм діяти в тому випадку, якщо їхній рахунок виявився заблокованим. Відразу списання грошей з рахунку не відбувається. Однак рахунок блокують, і боржник не може скористатися коштами, які є на ньому. При цьому йому надається можливість погасити наявну заборгованість і, таким чином, уникнути списання грошей.

У Мін'юсті також зазначили, що для того, щоби заблокувати банківський рахунок клієнта, який має борги, наприклад, по комуналці, необхідно відповідне судове рішення. При цьому боржник може оскаржити це рішення - також у судовому порядку. Таким чином, списання грошей з рахунку боржника має відбуватися лише в тому випадку, якщо судове рішення не було оскаржене, або якщо суд не задовольнив апеляцію боржника, і, якщо клієнт не погасив заборгованість самостійно.

"Якщо взяти комунальні борги - це те, що, мабуть, турбує українців найбільше, - то йдеться про стягнення тільки на підставі судових рішень, які можуть бути оскаржені. У випадку, якщо вони не були оскаржені або залишені без змін за результатами оскарження, вони можуть бути подані на виконання. І тільки після цього виконавець зможе проводити якісь дії ", - роз'яснив заступник міністра юстиції з питань виконавчої служби Андрій Гайченко.

Нагадаємо, через борги по комуналці можуть здійснити не тільки списання грошей з рахунку боржника, що має банківський депозит. У тих, хто не має депозитів, будуть списувати гроші із зарплатних і пенсійних карток. Правда при цьому можна списувати не більше 20% від суми, що надійшла на картку. Половину суми можуть списати лише в тому випадку, якщо є заборгованість по аліментах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ