Через борги по комуналці українців можуть позбавити зарплати: як стягуватимуть гроші

Борги по комуналці можуть стати причиною невиплати зарплати. Уряд максимально спростив процес стягнення боргів, в тому числі і комунальних. Тепер для того, щоб стягнути гроші з боржника, не потрібна тривала процедура звернення з листом до банку. Досить буде судовим виконавцям внести відомості про боржника в єдину систему автоматичного списання боргів.

Через борги по комуналці українців можуть позбавити зарплати: як стягуватимуть гроші - today.ua

Про нюанси процесу стягнення боргів по комуналці розповів одному з вітчизняних ЗМІ адвокат Ростислав Кравець.

За наказом Мін'юсту, автоматична система списання боргів з банківських рахунків стала діяти в Україні з кінця березня нинішнього року. А вже з липня борги по комуналці і не тільки дозволять списувати і з банківських карток боржників.

"У разі відкриття провадження виконавцю більше не потрібно буде направляти кожному банку відповідний лист з вимогою надати інформацію про наявність коштів на рахунках конкретного боржника або ж про наявність рахунку в принципі. Інформація відразу ж буде вноситися в систему, і банки будуть зобов'язані, бачачи її, блокувати рахунки боржника ", - розповів Кравець.

Через борги по комуналці українців можуть позбавити зарплати: як стягуватимуть гроші Правда, забрати всю виплату, що приходить на банківську карту боржника, не можуть. Забиратимуть різний відсоток за різні види заборгованості. Зокрема, за борги по комуналці мають право брати 20% зарплати або пенсії, що надійшла на картку. А ось за борги з аліментів, можуть забрати і половину виплати, що прийшла на картку.

При цьому адвокат прогнозує, що з початком нового опалювального сезону, коли людям доведеться платити за комунальні послуги ще більші суми, кількість боржників може різко зрости, і суди будуть масово приймати рішення про стягнення.

"Зараз все питання в тому, що тарифи зросли дуже сильно, і значно більша кількість громадян не може оплачувати комунальні послуги ... Я думаю, що після того, як в липні тарифи виростуть ще раз, то з жовтня нас буде чекати чергова хвиля стягнень", - прогнозує адвокат.

Нагадаємо, побоюючись блокування банківських рахунків і зарплат, українці в травні стали активніше повертати борги по комуналці. Однак усі експерти сходяться на думці, що з жовтня борги знову почнуть рости.

ДЖЕРЕЛОubr.ua