Today.ua

Державний ПриватБанк готують до продажу: В НБУ розповіли, які зміни готуються в банку

Державний ПриватБанк активно готують до продажу в приватні руки. Однак зараз привабливість цього банку-гіганта невелика через судові позови, в які він втягнутий. У НБУ розповіли, які перетворення здійснять у банку, щоби зробити його привабливим для покупців.

Про зміни, які відбудуться в банку перед його продажем розповів в інтерв'ю одному з вітчизняних ЗМІ заступник голови НБУ Юрій Гелетій.

У Нацбанку допускають декілька варіантів продажу банку. Але в будь-якому випадку, перш, ніж пропонувати цей найбільший банк України на продаж, в ньому зроблять перетворення. Зрозуміло, що ніхто не захоче купувати банк з портфелем безнадійних кредитів та ореолом судових тяжб, який оточує банк уже кілька років.

Тому ПриватБанк умовно розділять на дві складові частини - хорошу і погану.

"Можна буде вести розмову про якісь матеріальні ініціативах, коли буде прийнято рішення про його поділі на "хороший" і "поганий" банк - good and bad bank. Останній повинен абсорбувати всю проблематику поганого портфеля, NPL тощо", - розповів Гелетій.

При цьому він зазначив, що в останні роки ПриватБанк незмінно виходить із прибутком, регулярно виплачує дивіденди своїм акціонерам. Тобто, навіть незважаючи на суди, банк залишається ласим шматком для інвесторів. І якби не його обтяжена судами дійсність, то питання про ефективний продаж ПриватБанку взагалі не стояло би. Тому потрібно відокремити весь той позитив, який є в державному ПриватБанку, і виставити на продаж саме цю частину.

При цьому в НБУ усе ж сподіваються, що найближчим часом вдасться покінчити з судами, і що рішення будуть на користь держави.

"Наше завдання зараз - відстоювання інтересів держави у судових позовах. Є низка позовів у різних юрисдикціях, де бере участь і НБУ. Перш за все, це стосується оскарження рішень про націоналізацію, визначення осіб, пов'язаних із банком, а також за процедурою bail-in", - уточнив чиновник Нацбанку.

Нагадаємо, раніше глава правління Юнекс банку розповів, чому він не став би купувати ПриватБанк навіть за мінімальну суму.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ