Під час війни українські держслужбовці можуть не подавати декларацію про доходи. Вони не зобов'язані декларувати зміни у своєму майновому стані.
Таке роз'яснення надало Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) у відповідь на інформаційний запит.
У роз'ясненні, зокрема, йдеться, що українці, які в мирний час зобов'язані декларувати всі істотні зміни у своєму майновому становищі, у воєнний час не зобов'язані це робити. При цьому НАЗК посилається на особливості застосування Закону України "Про запобігання корупції" у воєнний час.
У відповіді НАЗК зокрема говориться, що у воєнний час в країні діють інші методи фінансового контролю, і що держслужбовці не зобов'язані витрачати час на заповнення декларацій. Натомість вони мають зосередити максимум зусиль для оборони країни та перемоги над загарбниками.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
"З огляду на указ Президента України від 24.02.2022 №64/2022 "Про запровадження військового стану в Україні", затверджений Законом України від 24.02.2022 №2102-IX "Про затвердження Указу Президента України "Про запровадження військового стану в Україні" , та відповідно п. 15 ч. 1 ст. 11 Закону, в роз'ясненнях від 28.02.2022 щодо застосування окремих положень Закону України "Про запобігання корупції" щодо заходів фінансового контролю в умовах військового стану, Національне агентство зазначає, що до перемоги над рашистськими загарбниками та припинення військового стану суб'єкти декларування не повинні гаяти час на заповнення та подання декларації та (або) повідомлення про суттєві зміни у майновому стані, натомість мають докладати всіх можливих зусиль, спрямованих на захист власної свободи, миру в Європі та світі, оборону української держави", - йдеться у відповіді.
Очевидно, таке звільнення від необхідності декларувати свої доходи цілком виправдано стосовно деяких держслужбовців. Адже багатьом із них дійсно доводиться витрачати чимало часу і сил, аби пригадати весь список свого рухомого і нерухомого майна, а також перелічити всі фірми, в яких вони є бенефіціарами. Отже, енергію і час, заощаджені на заповненні декларації, у воєнний період краще присвятити невідкладним державним справам.
Нагадаємо, в Україні на 10% скоротили зарплати найвищих державних чиновників, включаючи членів Кабміну та Офісу президента.