У Бундестазі вже найближчим часом розглянуть законопроект, який розширить права українських біженців. Якщо його проголосують, то соціальна допомога нашим співгромадянам стане ширшою. А крім того, Німеччина спростить українцям перебування у своїй країні, розширить пакет соціальних гарантій та сприятиме у їхньому працевлаштуванні. Всі ці зміни, ймовірно, набудуть чинності з 1 червня.
Що зміниться для українських біженців у Німеччині
Українці отримають такий самий пакет соціального захисту, як особи, що мають постійний дозвіл на перебування у Німеччині. Однак іншим іноземцям, щоби домогтися такого дозволу, треба очікувати багато місяців, а нашим громадянам воно стане доступним лише через кілька тижнів перебування на території Німеччини – автоматично.
Зокрема, українці отримають дозвіл на проживання, щонайменше, на рік-два. А якщо такий дозвіл дасть Євросоюз, то українці зможуть залишатись на території Німеччини до 3 років.
Розмір соціальної допомоги також збільшать. Зараз вона становить трохи більше 300 євро на дорослого і трохи менше цієї суми на дитину. А з 1 червня допомогу на одного дорослого збільшать до 449 євро. До речі, саме такий розмір щомісячної допомоги одержують німецькі безробітні.
Крім того, українські біженці матимуть право на елементарне медичне страхування.
А ті, хто здобуває у Німеччині освіту, зможуть розраховувати на освітні соціальні кредити.
Що потрібно знати тим, хто звертатиметься за соціальною допомогою
Нині її (соціальну допомогу) призначають у соціальних відомствах місцевих громад. А з 1 червня українцям треба буде звертатися за нею до Jobcenter – центрів зайнятості. Передбачається, що таких центрах не лише допоможуть людині знайти матеріальну підтримку та упевненість на перший час, а й посприяють у пошуках роботи.
Крім того, за сприяння Jobcenter українські біженці зможуть підвищити свою кваліфікацію, набути необхідних професійних навичок, а також зможуть влаштувати дитину під нагляд, допоки дорослі працюють або займаються на курсах.
Нагадаємо, зараз у Німеччині мінімальна зарплата становить 9,82 євро на годину. Проте вже з другого півріччя вона перевищить 10 євро, а з жовтня становитиме 12 євро.