Німеччина змінить норми соціальної допомоги українським біженцям: розмір, тривалість, порядок надання

Автор: Марченко Любов

У Бундестазі вже найближчим часом розглянуть законопроект, який розширить права українських біженців. Якщо його проголосують, то соціальна допомога нашим співгромадянам стане ширшою. А крім того, Німеччина спростить українцям перебування у своїй країні, розширить пакет соціальних гарантій та сприятиме у їхньому працевлаштуванні. Всі ці зміни, ймовірно, набудуть чинності з 1 червня.

Німеччина змінить норми соціальної допомоги українським біженцям: розмір, тривалість, порядок надання - today.ua

Що зміниться для українських біженців у Німеччині

Українці отримають такий самий пакет соціального захисту, як особи, що мають постійний дозвіл на перебування у Німеччині. Однак іншим іноземцям, щоби домогтися такого дозволу, треба очікувати багато місяців, а нашим громадянам воно стане доступним лише через кілька тижнів перебування на території Німеччини – автоматично.

Зокрема, українці отримають дозвіл на проживання, щонайменше, на рік-два. А якщо такий дозвіл дасть Євросоюз, то українці зможуть залишатись на території Німеччини до 3 років.

Розмір соціальної допомоги також збільшать. Зараз вона становить трохи більше 300 євро на дорослого і трохи менше цієї суми на дитину. А з 1 червня допомогу на одного дорослого збільшать до 449 євро. До речі, саме такий розмір щомісячної допомоги одержують німецькі безробітні.

Популярні зараз

В Україні очікується масштабне підвищення заробітних плат

У Мінекономіки спрогнозували зростання курсу долара до 50 гривень

Греція остаточно відмовила у передачі систем Patriot Україні: названо причину

Чоловіки “штурмують“ ТЦК після ухвалення закону про мобілізацію: усі не встигнуть оновити свої дані

Німеччина змінить норми соціальної допомоги українським біженцям: розмір, тривалість, порядок надання Пакет соціальних гарантій буде розширено. Зокрема українські біженці зможуть обирати місце проживання на території Німеччини. Наразі вони не мають такої можливості, оскільки виплата соцдопомоги та субсидії на житло прив'язана до місця первинної реєстрації біженця. А з 1 червня вони зможуть змінювати місце перебування, що допоможе їм із пошуком роботи.

Крім того, українські біженці матимуть право на елементарне медичне страхування.

А ті, хто здобуває у Німеччині освіту, зможуть розраховувати на освітні соціальні кредити.

Що потрібно знати тим, хто звертатиметься за соціальною допомогою

Нині її (соціальну допомогу) призначають у соціальних відомствах місцевих громад. А з 1 червня українцям треба буде звертатися за нею до Jobcenter – центрів зайнятості. Передбачається, що таких центрах не лише допоможуть людині знайти матеріальну підтримку та упевненість на перший час, а й посприяють у пошуках роботи.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Крім того, за сприяння Jobcenter українські біженці зможуть підвищити свою кваліфікацію, набути необхідних професійних навичок, а також зможуть влаштувати дитину під нагляд, допоки дорослі працюють або займаються на курсах.

Нагадаємо, зараз у Німеччині мінімальна зарплата становить 9,82 євро на годину. Проте вже з другого півріччя вона перевищить 10 євро, а з жовтня становитиме 12 євро.