Україну заполонив фальсифікований алкоголь. Фахівці кажуть, що приблизно половина всіх міцних напоїв, які продаються в нашій країні - фальсифікат.
Найменша ймовірність купити фальшивку - в супермаркетах, що належать до великих торгових мереж. Вони все-таки дорожать своєю репутацією і в основному співпрацюють з перевіреними постачальниками. А от невеликі магазинчики в гонитві за прибутком цілком можуть спокуситися дешевим фальсифікатом із красивими етикетками на пляшках.
Тому найчастіше напоротися на підроблене спиртне можна в дрібних торгових точках і закладах харчування. Зокрема, в ресторанах і кафе, говорить економіст з міжнародною кваліфікацією Ростислав Чайківський.
"Основний ризик купити фальсифікат - у маленьких магазинчиках і, на жаль, в закладах харчування: кафе, барах, ресторанах. Якщо ви купуєте алкоголь в ресторані, тим більше не пляшкою, а на розлив, що вам налили - ви ніколи не зможете перевірити. Крім того, якщо клієнт добряче випив, що саме йому наливають, він вже не так добре відчуває ... В цілому, заклади харчування - це один із основних каналів, по якому ходить фальсифікат ", - говорить аналітик.
В яких випадках можна запідозрити, що вам хочуть продати фальсифікований алкоголь
Якщо "елітний алкоголь" який вам пропонують у магазині, підозріло дешево коштує, то скоріш за все, це - підробка. Цілком зрозуміло, що визнаний бренд не буде торгувати своїм продуктом за заниженою ціною. Йому це ні до чого.
Якщо ви купуєте спиртне через інтернет, то можете бути впевнені на сто відсотків: вам продадуть фальсифікат. Причому ви заплатите не лише за фальсифікований алкоголь, а ще й і за доставку товару. Тому думайте, перш ніж робити таке замовлення.
Чим небезпечний фальсифікований алкоголь
Фальсифікат може представляти пряму загрозу не тільки здоров'ю і самопочуттю людини, але іноді і самому життю.
Так, у 2016 році в Харківській області спалахнула масштабна трагедія, пов'язана із вживанням фальсифікованого алкоголю. Тоді, отруївшись алкоголем з підпільного цеху, померло 65 осіб. Ще майже вісім десятків людей, які "скуштували" фальсифікату, медикам вдалося врятувати.
Трагічний випадок, правда, не такий масштабний, стався наприкінці 2019 року у Київській області. Тоді алкоголем отруїлося двоє чоловіків. Один з них не вижив.
Нагадаємо, в Україні зросли ціни на алкоголь і сигарети. Правда, ціни на спиртне ростуть не так швидко, як на тютюнові вироби.