Якщо немає заповіту: українцям розповіли, хто може отримати спадщину і в якій черговості

Автор: Марченко Любов

Спадщину в Україні можна отримати за заповітом, залишеному спадкодавцем, якщо він оформлений за всіма правилами і нотаріально завірений. Однак далеко не у всіх випадках люди оформляють заповіт, і тоді в дію вступає закон, який чітко визначає, хто має право на залишений спадок і в якій черзі.

Якщо немає заповіту: українцям розповіли, хто може отримати спадщину і в якій черговості - today.ua
Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

В яких випадках спадкування настає не за заповітом, а за законом

  • Якщо заповіт було оформлено неправильно і визнано недійсним.
  • Якщо спадкоємці, зазначені в заповіті, відмовилися від права спадкування.
  • Якщо в заповіті не зазначено всю спадщину, залишену померлим.
  • Якщо заповіт відсутній.

У всіх цих випадках в права вступає закон, який чітко визначає черговість спадкоємців. При цьому спадкоємці кожної наступної черги можуть претендувати на спадщину, якщо немає спадкоємців попередньої черги, або якщо вони відмовилися від претензій на те, що їм належить відповідно до закону. Якщо немає заповіту: українцям розповіли, хто може отримати спадщину і в якій черговості

Процедура передбачає п'ять черг спадкування

  1. До спадкоємців І черги відносяться діти спадкодавця, у тому числі й ті, які були народжені після його смерті, чоловік або дружина, що залишилися після смерті спадкодавця, батьки.
  2. У ІІ черзі на отримання спадщини стоять рідні сестри і брати померлого, а також його бабусі і дідусі з боку батька і матері.
  3. У ІІІ чергу потрапляють рідні дядьки і тітки спадкодавця.
  4. Місця в IV черзі посідають особи, які не перебували зі спадкодавцем в юридичних відносинах, однак проживали з ним під одним дахом і вели спільне господарство не менше п'яти років до його смерті.
  5. У V чергу входять всі інші родичі спадкодавця. Причому в розрахунок береться спорідненість до шостого ступеня включно. При цьому ті, хто перебував зі спадкодавцем у ближчому ступені споріднення, мають переваги перед більш далекими родичами. Крім того, в п'яту чергу спадкування також входять люди, що перебували на утриманні у спадкодавця. Причому вони можуть не перебувати з ним у родинних стосунках і не бути членами його сім'ї.

Нагадаємо, спадкоємці померлого мера Харкова Геннадія Кернеса - його цивільна дружина та її син, отримали у володіння багатомільйонні статки покійного градоначальника.

Популярні зараз

Російська армія до 9 травня спробує захопити ще одне українське місто

Кулеба зробив заяву про переговори з Росією: названо головну умову України

Латвія передасть ЗСУ новітні зенітні комплекси MANTIS

Україна не буде використовувати F-16 одразу після їх прибуття, - спікер ПС