Із середини минулого тижня курс долара в Україні трохи виріс, і долар зміцнився. Але фінансисти не вважають, що зростання курсу долара стало стійкою тенденцією. До кінця літа позиції гривні будуть доволі міцні. Проте фахівці не радять робити ставку на гривню при тривалому зберіганні накопичень. Втім, і долару надавати велику перевагу теж не варто.
Яким буде курс долара на поточному тижні
Поки Нацбанку майже вдається утримувати курс долара вище 27 гривень. Лише одного разу на минулому тижні він впав нижче цієї позначки. Однак НБУ тут же скупив на ринку частину доларової маси і не дав "зеленому" обвалитися ще нижче.
"Вважаю, що на майбутньому тижні долар США до гривні продовжить корекційне зростання до рівня 27,45 грн. Єдина європейська валюта, судячи з усього, зміцниться до позначки в 33,45 грн", - дав свій прогноз аналітик RoboForex Андрій Гойл.
Дещо іншого прогнозу дотримується аналітик компанії "Центр біржових технологій" Максим Орищак. Він вважає, що до кінця цього тижня курс долара не зросте вище 27,3 і буде коливатися в діапазоні 26,9-27,3 гривні. При цьому євро буде коштувати 32,55-32,8 гривні.
"Продаж євро та доларів все ще є основним напрямком на валютному ринку України, тому тимчасові відкати гривні вниз не сприймаємо як розворот. Девальвацію поки не чекаємо, в зв'язку з останнім рішенням НБУ підвищити облікову ставку в квітні поточного року в рамках боротьби з інфляцією", - висловив свій прогноз Орищак.
У якій валюті краще зберігати заощадження
Незважаючи на те, що всі аналітики пророкують зростання курсу долара з початком осені, вони все ж не рекомендують зберігати заощадження лише в цій валюті. У зв'язку з пандемією коронавірусу друкарські верстати включали не тільки в Україні та інших країнах, але і в фінансовому центрі світу, США. В результаті, доларової маси стало більше, і "американець" став знецінюватися.
До того ж, у світі зараз запускають програму зі зниження рівня доларизації економік, каже Орищак. Тому робити ставку лише на долар, особливо тим, хто вкладає свої заощадження на тривале зберігання, не варто.
Краще зберігати їх і в доларах, і в євро. Хоча деякі зарубіжні аналітики взагалі не вважають гарною ідеєю зберігати заощадження у фіатних грошах. Наприклад, знаний американський підприємець Роберт Кіосакі радить купувати дорогоцінні метали - золото і срібло, які так не знеціняться, як гроші.