Для власників будинків з електроопаленням не поновили пільговий тариф на електроенергію

Власники будинків із електроопаленням із цього опалювального сезону платитимуть за електрику як усі. Їм не поновили пільговий тариф на електроенергію, що раніше діяв в Україні.

Для власників будинків з електроопаленням не поновили пільговий тариф на електроенергію - today.ua

За пільговим тарифом вони могли оплачувати перші 3000 кіловат-годин споживання. А все, що було спожито понад цей показник, оплачувалося вже за звичайним тарифом на електроенергію, який діяв і для решти громадян.

Тепер же, пільгова тарифікація перших 3000 кіловат-година скасована, і весь обсяг споживання доведеться сплачувати по 1,68 за кВт-годину.

"З 1 жовтня логіку ціноутворення для населення змінили, і цього опалювального періоду пільгового ліміту на обсяг споживання при електроопаленні вже немає", - розповів радник прем'єр-міністра Юрій Бойко.

Для власників будинків з електроопаленням не поновили пільговий тариф на електроенергію Навіть якщо припустити, що на опалення будинку йде не більше ніж 3000 кіловат, то тепер плата за електрику щомісяця виходить понад 5 тисяч гривень. Звичайно, для багатьох сімей такі платіжки за опалення можуть виявитися непідйомними.

Їм залишається єдиний вихід, яким, до речі, багато хто вже скористався – встановлення мультизонного лічильника. В основному побутові споживачі встановлюють у своїх будинках двозонні лічильники, які рахують денне та нічне споживання за різними розцінками. Те, що спожито в нічний час, оплачується за вдвічі меншим тарифом на електроенергію.

"Вдень тариф для тих, хто опалює будинок, буде 1,68 грн за кВт·год, а вночі — половина цієї вартості, тобто 84 копійки... Нічним періодом вважається проміжок з 23 години до 7 ранку. Тобто зонний підхід до формування тарифів для побуту ніхто не скасовував", - уточнив Юрій Бойко.

Таким чином, якщо включати електрообігрів будинку, а також гріти воду в бойлері в нічний час, то плата за електрику буде набагато нижчою.

Нагадаємо, українцям підвищать тариф на електроенергію, щоб розрахуватися з інвесторами, які курирують в Україні "зелену" енергетику.