Українцям підвищать тариф на електроенергію, щоб розрахуватись з іноземними інвесторами

Автор: Марченко Любов

Європейсько-українське енергетичне агентство (ЄУЕА) вимагає підвищення тарифу на послуги з передачі електроенергії, які здійснює НЕК Укренерго. Енергетичне агентство вважає, що запропонований тариф на 2022 рік недостатній. Отже на вимогу ЄУЕА тариф на електроенергію може бути підвищений.

Українцям підвищать тариф на електроенергію, щоб розрахуватись з іноземними інвесторами - today.ua

Енергетичне агентство вважає, що тарифу, який пропонує НКРЕКП, буде недостатньо для того, щоб Україна могла розрахуватись із виробниками "зеленої" енергії. Про це заявила прес-служба ЄУЕА.

У свою чергу в НКРЕКП заявляють, що законних підстав для включення в тариф Укренерго коштів на компенсацію затрат виробників "зеленої" енергії немає. Саме через це НКРЕКП вирішила підвищити  компанії Укренерго тариф на передачу енергії лише на 11,4%, а не настільки, як вимагає Європа. Таким чином, у 2022 році він становитиме 327,49 грн/МВт-год порівняно із цьгорічним 293,93 грн/МВт-год.

Українцям підвищать тариф на електроенергію, щоб розрахуватись з іноземними інвесторами

Популярні зараз

НБУ ввів в обіг нову монету номіналом 10 гривень: у чому її особливість

ТОП-5 люксових б/в позашляховиків за ціною до $4000

Грошова допомога: українці можуть отримати від держави до 100 тисяч гривень

Україна може отримати новітню систему ПРО THAAD, яка збиває все

Однак енергетичне агентство вважає, що Укренерго має брати зі своїх споживачів гроші за вищим тарифом, аби Україна мала чим розраховуватись із виробниками "зеленої" енергії.

Крім того, ЄУЕА нагадало Україні, що підвищення тарифу на передачу електроенергії від компанії Укренерго дає Україні вищі перспективи на інтеграцію нашої енергосистеми з ENTSO-E - європейською мережею операторів системи передачі електроенергії. Високий тариф на передачу електроенергію також підвищує інвестиційну привабливість України.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Щоправда, залишається відкритим питання, які конкретно вигоди матиме народ України від входження в європейську енергосистему та високої інвестиційної привабливості своєї енергетики, крім чергових тарифних поборів.

Нагадаємо, стало відомо, коли і наскільки в Україні підвищуватимуть тарифи на електроенергію.