Для гривні почався важкий період: курс долара може злетіти вгору вже найближчими днями

Наразі гривня переживає важкий період. Щорічно зима – найважчий час для української валюти. Будь-якої миті гривня може зірватися вниз. При цьому курс долара стрімко підніметься.

Для гривні почався важкий період: курс долара може злетіти вгору вже найближчими днями - today.ua

Такий прогноз для валютного ринку в Україні надає керівник "EXANTЕ Україна" Володимир Позній.

За словами Познія, зимовий час завжди був важким періодом для української валюти. Проте зараз гривня вразлива як ніколи. Причина цієї вразливості – не лише в суто економічних чингниках, а й у політичній ситуації, яка нагнітається навколо України.

Теперішнє зниження курсу гривні та підвищення курсу долара ще не можна назвати критичним для української валюти, вважає експерт. Долар просто відіграє у гривні те, що було відвойовано "українкою" з жовтня по листопад 2021 року. Проте будь-якої миті ситуація для гривні може ускладнитися. Для гривні почався важкий період: курс долара може злетіти вгору вже найближчими днями

"Поки що складно однозначно сказати, чи стане січень місяцем повернення попиту на гривню, або вона зазнає нового імпульсу зниження, тому що дуже багато залежить від дій та висловлювань політиків як у Женеві та Києві, так і у Вашингтоні", – каже Позній.

Він також вважає, що, можливо, торішнє стійке зміцнення гривні було не більш ніж її корекцією між двома курсами зниження – попереднім і наступним. І наступний – якраз уже почався. На жаль, зараз попит на долар вищий, ніж попит на гривню, і поки що не видно передумов для зміни цієї тенденції.

На якій позначці може зупинитись падіння гривні?

Незважаючи на несприятливі економічні та політичні фактори, падіння гривні не може бути нескінченним. Володимир Позній вважає, що вже на позначці 27,60-28,00 гривень курс долара може стабілізуватися. І це стане новим курсом, з яким Україна житиме у 2022 році.

Нагадаємо, відомий американський мільярдер директор інвестиційної компанії Starwood Capital Group Баррі Стернліхт вважає, що вже найближчими роками американський долар може втратити своє домінуюче становище на ринку валют. Щоб урятувати економіку країни під час коронакризи, американський уряд надрукував надто багато паперових грошей, які нічим не підкріплені. Тому на перше місце в плані інвестиційної привабливості можуть вийти криптовалюти, і, зокрема, біткоін.

ДЖЕРЕЛОsegodnya.ua