Через підвищення облікової ставки НБУ українські банки масово опинилися на межі банкрутства. Багатьом із них потрібно повертати Нацбанку борги з рефінансування, але при цьому відсоткова ставка, за якою доведеться їх повертати, злетіла втричі.
Про це розповів президент Асоціації українських банків Андрій Дубас.
Він каже, що багато українських банків брали в НБУ кредити під рефінансування. При цьому кредити бралися під 9%, а банки вкладали їх в ОВДП з прибутковістю 12%. Таким чином, вони самі залишалися з прибутком, і Нацбанку повертали кредит на вигідних умовах.
Однак тепер після підвищення облікової ставки НБУ відразу з 10 до 25% вони змушені будуть повертати Нацбанку кредити зі ставкою в 27%, що абсолютно неприйнятно для них. Вони просто не мають таких грошей. Йдеться насамперед про приватні банки, фонди яких великою мірою складаються з рефінансованих коштів НБУ. Наразі їм дуже потрібні гроші для повернення кредитів, і тому в них можуть виникнути великі складнощі з платежами кредитору, вважає асоційований експерт CASE Україна, колишній заступник директора департаменту фінансової стабільності НБУ Євген Дубогриз.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Фахівці, зокрема, називають такі банки, які потрапили під потужний удар нової облікової ставки:
- РВС Банк (RwS bank);
- КІБ (ComInBank);
- Авангард;
- Банк Січ;
- Індустріалбанк;
- Кристалбанк;
- Скай Банк;
- Альянс;
- МТБ Банк;
- "Український капітал";
- Радобанк;
- Кредитвест банк;
- Глобус;
- Моторбанк;
- Укрбудінвестбанк;
- АП Банк (Агропросперіс Банк);
- Таскомбанк.
Звичайно, ніхто достовірно не скаже, які сьогодні справи у цих банках, і як вони повертатимуть позичені гроші. Однак із зростанням облікової ставки у них виникли дуже великі фінансові проблеми.
Нагадаємо, українцям хочуть списати борги з іпотечних кредитів. Банки категорично проти цього, оскільки це завдасть ще одного потужного удару по банківській системі.