Димохід можна очистити від смол і сажі без застосування механічних засобів. Досить знати, що потрібно спалити в печі, щоби позбутися шару кіптяви і смол усередині димоходу.
Сьогодні, коли багато українців повертаються від газового опалення до твердопаливних джерел тепла, питання експлуатації пічного опалення стали особливо актуальними. А щодо очищення димоходу, то це не тільки питання якісного згоряння дров, а й питання техніки безпеки. Від спалювання багатьох порід деревини на стінках димоходу осідає шар смол і сажі, який звужує колодязь і навіть може стати причиною отруєння продуктами горіння. Щоби цього не сталося, димар потрібно періодично чистити.
Проте не всі знають, що для очищення димаря зовсім не обов'язково, ризикуючи зірватися, лізти на дах або шукати професійного сажотруса. Тим більше, що така професія, за усієї її романтичності, нині зустрічається дуже рідко.
На стан димоходу впливають дрова, що спалюються у печі.
Багато хто топить пічку чим доведеться. Такий спосіб також виправданий, адже сьогодні дрова є недешевим видом палива. І все-таки, якщо є вибір, то краще знати, якому виду дров віддати перевагу при спалюванні в печі.
Популярні зараз
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Вирішальну роль під час вибору дров грає теплотворність. Чим щільніша деревина, тим вища її теплотворність. Тому більше тепла будуть давати ті дрова, які за однакового об'єму важать більше.
Більш теплотворні дрова листяних порід. Отже, краще використовувати саме їх.
Крім того, дрова мають бути сухими. При спалюванні сухих дров виділяється набагато більше тепла, ніж при горінні сирої деревини.
Що стосується збереження чистоти димоходу, то тут найменше придатні хвойні породи. Соснові, ялинові та інші дрова із хвойних порід, звичайно, непогано пахнуть при згорянні, проте для димоходу вони найбільш шкідливі. Смоли, які виділяються при їхньому згорянні, осідають на стінках димових шляхів і звужують їхній перетин.
Не найкращий варіант для димаря і дрова з берези, а також деревина плодових дерев. Вони сильно димлять і дають багато сажі.
Ідеальний варіант для збереження чистоти димоходу – спалювання осикових дров. Осика дуже гарна не тільки від вампірів для пічного опалення. І з погляду теплотворності, і з погляду чистоти димаря.
Крім того, димар не забруднюється також при спалюванні вільхи. Ось, мабуть, дві породи дров, у яких співвідношення параметрів теплотворність-ціна-екологічність найбільш оптимальне.
Як очистити димар від кіптяви, яка там уже утворилася?
Як ми вже зауважили, це можна зробити не лише механічним способом. Ті самі осикові дрова при спалюванні виділяють гази, які допомагають димарю очиститись від сажі.
Проте, найкращий спосіб – спалювання картопляних очисток. Виявляється, сирі картопляні очистки, підкинуті до дров – найкращий "оздоровчий засіб" для димоходу. При згорянні крохмалю виділяються гази, які викликають розкладання сажі та видаляють її з димоходу.
Ще одним перевіреним засобом очищення димовідвідних шляхів є спалювання крупної харчової солі.
Нагадаємо, українцям розповіли, чим вигідніше опалювати будинок взимку – дровами чи пелетами.