Дрова чи пелети: українцям розповіли, чим вигідніше опалювати будинок взимку

Опалювати приватний будинок у зимовий час – недешево. Однак, якщо говорити не про газове опалення, а про дрова або пелети, тоді можна знайти для себе більш бюджетний варіант, який буде по кишені. Для цього потрібно знати, у чому різниця між дровами та пелетами, щоб не переплачувати.

Дрова чи пелети: українцям розповіли, чим вигідніше опалювати будинок взимку - today.ua

За словами експертів, при згорянні 1,6 тис. кг дрова виділяється стільки ж тепла, скільки і при згоранні 1 тис. кг пелет, але економія втрачається за рахунок того, що дров для опалення будинку потрібно у кілька разів більше.

Процес опалення дровами та пелетами відрізняється. Якщо дров'яний котел або піч вимагають постійного підкидання деревини в топку, то пелети завантажуються в спеціальні "бункери", і потім можна не стежити за котлом кілька днів або навіть тижнів, залежно від обраної моделі.

Пелети – це гранули, які вже пройшли процес сушіння на відміну від дров. Це означає, що при горінні пелети відразу почнуть виділяти тепло, а дрова спочатку випаровують вологу, що накопичилася. Дрова чи пелети: українцям розповіли, чим вигідніше опалювати будинок взимку При всій зручності пелетного котла є один вагомий аргумент на користь дров - це їх ціна.

Спеціальний котел для пелет коштує близько 80-120 тисяч гривень. Встановлювати його у старому будинку, де вже є піч  – не раціонально, і тоді взимку краще опалювати дровами. Якщо є можливість, і будинок новий, то зручніше опалювати його пелетами, але якщо хочете заощадити, то дрова вам обійдуться від 1000 до 1750 грн за кубометр. Пелети коштують у середньому 8000 грн за тонну.

Раніше повідомлялося, які дрова не варто купувати для опалення будинку.

ДЖЕРЕЛОsegodnya.ua