Біткоїн стрімко подешевшав після його заборони в Туреччині

Біткоїн пішов у піке через Туреччину. У ніч на 16 квітня його вартість досягла 63,8 тисячі доларів. Однак під ранок його ціна в доларах стала різко знижуватися, і станом на 17:00 його вартість впала до 60 388 доларів. Таким чином, за кілька годин біткоїн втратив 4% своєї вартості.

Біткоїн стрімко подешевшав після його заборони в Туреччині - today.ua

Головна криптовалюта стала дешевшати після того, як турецький Центробанк заявив про заборону на використання біткоїна в комерційних операціях на території Туреччини.

Центральний банк Туреччини заявив, що криптовалюта вельми непередбачувана, і що через свою непідконтрольність вона загрожує фінансовій системі держави. З нею неможливо врахувати і прогнозувати можливі ризики.

Останнім часом в Туреччині суттєво зросла популярність криптовалюти. Водночас, через інфляцію ослабла національна валюта - ліра. Причому інфляція в країні у березні виявилася вище 16%. Отже, для національної валюти Туреччини настали не найкращі часи.

Тому багато інвесторів привернули свої погляди до біткоїна, і це, вважає турецький Центробанк, стало загрожувати фінансовій системі країни. Біткоїн непередбачуваний, некерований та анонімний. Відповідно, активи в біткоїнах не можна ніяким чином проконтролювати, а тому їх можуть використовувати і в фінансуванні незаконних операцій.

Тому Центробанк Туреччини прийняв рішення щодо заборони біткоїнів. Заборона набуває чинності з 30 квітня. Біткоїн стрімко подешевшав після його заборони в Туреччині Природно, втративши турецький фінансовий ринок, біткоїн не міг не відреагувати на цей факт. Він почав своє падіння з 63,7, і о 17:00 його вартість була вже близько 60,4 тисячі доларів.

Нагадаємо, раніше таким же потрясінням для біткоїна стала інформація про те, що його мають намір заборонити в Індії. Втім, незважаючи на заборони, які можуть загальмувати його рух і навіть на якийсь період обрушити біткоїн, його вже нічим не зупинити. Так вважає багато фахівців. Багато хто навіть припускає, що вже незабаром капіталізація біткоїна перевищить капіталізацію золота, яка становить близько 10 трильйонів доларів.

ДЖЕРЕЛОkurs.com.ua