Біткоїн поставив під загрозу грандіозні плани Китаю. Влада Піднебесної перед усім світом заявила, що з 2030 року китайці почнуть скорочувати у себе викиди вуглекислого газу, а до 2060 планують досягти вуглецевої нейтральності. Однак через майнерів криптовалюти, яких в Китаї зосереджено більше, ніж в інших куточках світу, ці плани можуть полетіти шкереберть.
Справа в тому, що майнінг криптовалюти, і зокрема, біткоїнів - справа вельми енергозатратна. Майнери біткоїнів за рік споживають, за підрахунками фахівців, близько 128,84 терават-години електроенергії. Це більше ніж, наприклад, споживає вся наша Україна, або така велика країна, як Аргентина. Причому, 75% світового майнінгу припадає саме на Китай.
Зрозуміло, що таке енергоспоживання не може підтримуватися лише за рахунок, наприклад, "зеленої" енергії. Ясно, що майнери "всеїдні", їм просто потрібно багато енергії. І за великим рахунком їм однаково, яким способом видобувають цю енергію. Тому не найекологічніші електростанції змушені спалювати тонни палива і викидати в повітря тонни шкідливих речовин.
Причому армія майнерів біткоїна зростає з такою швидкістю, що зовсім скоро, до 2024 року, лише китайські майнери споживатимуть вже 296,59 терават-години. Це обернеться сумарним річним викидом в атмосферу 130 мільйонів тонн вуглецю.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
За таких умов говорити про вуглецеву нейтральність не доводиться. Причому, якщо біткоїн не зупинити, то не зупинити і майнерів. А отже, вони будуть забруднювати атмосферу більше, ніж всі шкідливі підприємства і самий застарілий транспорт.
Райони, в яких зосереджена найбільша кількість майнінгових ферм - внутрішня Монголія, а також провінції Синьцзян і Сичуань. Через такий "брудний" промисел Китай ризикує потрапити зі світових лідерів в світові аутсайдери.
Тому, якщо він хоче залишитися в лідерах і має намір виконати свою обіцянку щодо викидів вуглецю, Китаю доведеться щось вирішувати із цифровою валютою. Для початку - хоча би ввести якісь обмеження для майнерів.