Бригада ЗСУ отримає шведські танки Stridsvagn 122: у чому їх особливості

Автор: Максимов Віталій

Бригада ЗСУ пройшла підготовку у Швеції на танках Stridsvagn 122, повідомили шведські ЗМІ. Цей військовий підрозділ братиме участь у майбутньому контрнаступі зі звільнення тимчасово окупованих територій України.

Бригада ЗСУ отримає шведські танки Stridsvagn 122: у чому їх особливості - today.ua

Про те, що Стокгольм може у рамках військової допомоги передати Києву танки Stridsvagn 122, стало відомо у січні 2023 року. Тоді про це розповів шведський міністр оборони Пол Йонсон. За його словами, Швеція могла б передати такі бойові броньовані машини у майбутньому. У лютому 2023 року німецький журнал Spiegel із посиланням на інсайдерську інформацію повідомив, що Стокгольм готовий передати українським захисникам 10 танків Stridsvagn 122.

І, мабуть, це нарешті сталося. Як мінімум, одна бригада ЗСУ оснащується шведськими танками.

Що це за танк Stridsvagn 122? Які його основні тактико-технічні показники?

Популярні зараз

Українцям обмежили відпустки у воєнний період

“Скасування плати“ за доставку газу для пенсіонерів: у ГазПравді зробили важливу заяву

Україна отримає одну з найкращих у світі систем ППО

Стало відомо, що буде з цінами на бензин та дизельне паливо найближчим часом

Якщо сказати двома словами, то Stridsvagn 122 – це шведський аналог німецького танка Leopard 2. Але від свого німецького "родича" він помітно відрізняється. Проте гармати у них однакові - калібру 120 мм. Дальність ураження цілі – до 4000 метрів. Екіпаж – 4 людини.

Бригада ЗСУ отримає шведські танки Stridsvagn 122: у чому їх особливості

Армія Швеції прийняла на озброєння танки Stridsvagn 122 у 1996 році (за іншими даними у 1997 році). Виробництво цих бойових машин почалося у 1994 році, а закінчилося у 2002 році. Станом на 2022 рік шведи мали 120 таких бойових броньованих машин різних модифікацій (саме стільки вони й купили). З них близько 99 танків були, як кажуть, у строю.

Україна, найімовірніше, отримає шведський "Леопард" у стандартній версії Strv122A. Це шведський варіант німецького танка Leopard 2A5.

Німеччина на замовлення Швеції спочатку розробила два варіанти танка на основі свого "Леопарду" - TVM Maximum та TVM Minimum. Зрештою танк для шведської армії створили на базі прототипу TVM Maximum. У ФРН його назвали Leopard 2S, а у Швеції - Strv122.

Бригада ЗСУ отримає шведські танки Stridsvagn 122: у чому їх особливості

Strv122 від Leopard 2A5 відрізняється покращеним захистом (додаткові захисні модулі зовні та пластини від осколків усередині). Але в базовій броні, певне, жодних змін не відбулося. Шведський танк отримав новий приціл EMES-15A2 та шведську систему зв'язку й управління вогнем TCCS (Tank Command & Control System).

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Через ці зміни Stridsvagn 122 важить більше, ніж Leopard 2A5. До того ж, він може долати водні перешкоди лише до кута башті. Це буде, напевно, один із найважчих танків у ЗСУ.

Раніше ми докладно розповіли про бойові машини піхоти Stridsfordon CV90, які Україна отримає від Швеції.