Велике потрясіння на ринку житла у Києві: як зміняться ціни на квартири

Автор: Марченко Любов

В Україні з початком російського військового вторгнення ринок житла практично завмер. При цьому з відкриттям доступу до реєстру нерухомості деякі операції все ж таки здійснюються, однак до колишньої активності далеко. Проте навіть з активізацією ринку ціни на квартири у столичному регіоні значно відставатимуть від довоєнних.

Велике потрясіння на ринку житла у Києві: як зміняться ціни на квартири - today.ua

Так вважає голова Спілки консультантів Іван Кудояр. В ефірі "Громадського радіо" він поділився своїми міркуваннями щодо найближчих перспектив ринку житла в Києві та його околицях.

Сьогодні на ринку панують прямо протилежні очікування. З одного боку, продавці житла гальмують продажі, очікуючи зростання цін на свій товар. З іншого боку, потенційні покупці не готові платити за нерухомість більше, оскільки сьогодні вони обмежені у коштах. Тому ринок стоїть на паузі, каже експерт.

Велике потрясіння на ринку житла у Києві: як зміняться ціни на квартири До того ж, поки в Україні триває війна, немає цілковитої впевненості в тому, що куплена сьогодні квартира завтра не перетвориться на руїни. Тому покупці не готові ризикувати, віддаючи за квартиру нечувані гроші.

Популярні зараз

Держава призначила літнім українцям 900 гривень щомісячної доплати до пенсії

Лавров назвав місто, яке є пріоритетною ціллю для російських окупантів

Обурені діями уряду словаки зібрали гроші на снаряди для ЗСУ

В Україні з'явилось багато роботи для пенсіонерів: обіцяють зарплату у розмірі чотирьох пенсій

"Купівля – це перспектива на роки: 5 років, 10 років. А хто зараз бачить перспективу у Києві на 5-10 років?", - каже Кудояр.

Не покращиться ситуація і до кінця літа, як припускають деякі його колеги, вважає експерт. Навпаки, продавці будуть змушені збувати свій товар за зниженими цінами. Ціни на квартири впадуть за 3 місяці, максимум за півроку.

"Падіння точно буде, на 20-30% від довоєнної ціни", - передбачає Іван Кудояр.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

При цьому він вважає, що дороге житло, можливо, залишиться в колишній ціні, однак попиту на нього не буде. Здебільшого ринок житла пожвавиться у сегменті недорогої нерухомості економ-класу.

Нагадаємо, президент Асоціації фахівців з нерухомості (АСНУ) Юрій Піта, навпаки, вважає, що до осені ціни на житло в передмісті Києва підуть вгору і радить власникам квартир, виставлених на продаж, поки що зачекати з угодами на ринку житла.