Ринок житла йде на дно: українців закликали не продавати свої квартири

Багато жителів Ірпенія, Бучі та інших міст-супутників Києва не планують повертатися до своїх домівок. Навіть, якщо ті вціліли. Хтось хоче розпочати нове життя за кордоном, а когось просто не пускають у рідне місто тяжкі спогади, пов'язані з війною. При цьому багато хто з тих, хто вирішив не повертатися, вже виставили свої квартири на продаж. Проте експерти радять із цим не квапитись. Ринок житла у передмістях Києва зараз на дні, і багато грошей за квартиру не виручиш.

Ринок житла йде на дно: українців закликали не продавати свої квартири - today.ua

Зокрема таку пораду дав продавцям житла президент Асоціації фахівців з нерухомості (АСНУ) Юрій Піта.

Вартість житла залежить не лише від його стану, каже експерт. Чималу роль відіграє також доступність до інфраструктурних об'єктів, зон рекреації, наявність хороших доріг та безпеки проживання. Все це, на жаль, у зруйнованих передмістях Києва або частково або повністю знищено.

Влада лише починає відновлювати інфраструктуру у цих містах. Тому ціни на житло в них на даний час значно нижчі за довоєнні і залишатимуться такими до повного відновлення. Ринок житла йде на дно: українців закликали не продавати свої квартири Тому Юрій Піта не радить жителям цих міст зараз виставляти на продаж свої квартири, бо їх доведеться збувати за безцінь. Краще з цим почекати, щоби потім узяти нормальну ціну, коли все почне працювати, і ринок житла повністю відновиться.

Єдині, хто може виграти від теперішніх угод – це спекулянти. Зараз вони постараються скупити квартири дешево, щоби потім виставити їх на продаж вже за захмарними цінами. Тому, якщо немає крайньої потреби в грошах саме зараз, то краще не квапитися з продажем.

Втім, до цієї поради навряд чи дослухаються українці, які вже твердо вирішили не повертатися на батьківщину та облаштовувати своє життя за кордоном. Зараз їм потрібні там гроші позаріз: для оренди житла, облаштування побуту та початку нового життя. Тому вони намагатимуться збути свої квартири в Україні якнайшвидше. До речі, продане житло – це ще одна причина не повертатися в Україну. Якщо тут уже не буде свого кутка, то й повертатись не буде куди. Мабуть, прив'язаність до свого дому - найпотужніший фактор, який ще змушує їх сумніватися.

Нагадаємо, українцям радять самим братися за відновлення зруйнованого житла. Адже, поки в держави дійдуть руки до всіх зруйнованих будинків, може пройти не один рік.

ДЖЕРЕЛОsegodnya.ua