Today.ua

Безкоштовний проїзд у Польщі: хто з українців може скористатися таким правом

З початку війни в Україні Польща надала українським біженцям право на безплатний проїзд у своїй країні. Проте з 1 липня безкоштовний проїзд залізничним транспортом було скасовано. Але при цьому у багатьох великих містах місцева влада залишила за українцями право на безплатний проїзд у міському транспорті. Щоправда, скористатися ним можуть не всі.

Безплатним проїздом у Польщі можуть користуватися учні шкіл, повідомляє rbc.ua з посиланням на uapl.info.

Варшава

Раніше українські школярі, які не мають польської легітимації, не могли скористатися правом безкоштовного проїзду у міському транспорті Варшави. Однак у середині листопада ситуація змінилася. Міське транспортне управління отримало офіційний лист із проханням дозволити дітям, які навчаються у школах української системи освіти, користуватися пільговим проїздом Варшавою.

Міська влада Варшави дала добро на пільги для українських дітей. Для того, щоб скористатися правом пільгового проїзду, школярам потрібно придбати учнівський квиток у своїх навчальних закладах. А потім із цим квитком потрібно відмітитись в одному з пунктів обслуговування пасажирів. Таким чином, право на пільговий проїзд Варшавою вже отримали близько 2 тисяч українських дітей.

Залежно від віку школярів діють такі пільги:

Краків

Для учнів початкових класів проїзд у Кракові безплатний з 1 вересня до 30 червня. Для цього потрібно лише показати учнівський квиток.

Крім того, правом безплатного проїзду користуються усі студенти місцевих вишів.

Таке право також мають діти із багатодітних сімей, у тому числі й сімей українських біженців. Але для цього вони мають бути учасниками програми "Краківської сімейної картки 3+".

Гданськ

Право на безплатний проїзд у цьому місті мають такі категорії дітей:

Щодо останньої категорії, то таку карту можна оформити, записавшись на сайтах gdansk.pl/rezerwacja або jestemzgdanska.pl. Крім того, можна зателефонувати за таким телефоном: +48 58 300 06 59.

Вроцлав

У Вроцлаві, мабуть, найменш бюрократії у цьому питанні. З 1 вересня 2022 року право на безплатний проїзд у міських автобусах і трамваях отримали як ті українські діти, які навчаються у польських школах, так і ті, що продовжують навчання на батьківщині дистанційно. Тим, хто навчається дистанційно, потрібно лише мати підтвердження від української школи, що дитина там навчається.

В інших випадках достатньо мати при собі учнівський квиток. При цьому є ще вікове обмеження – до 21 року.

Люблін

У Любліні право на безкоштовний проїзд мають такі категорії дітей:

Щецін

У Щецині правом на безплатний проїзд користуються учні початкової та середньої школи. Однак для цього потрібно мати іменну "Щецинську агломераційну картку" (SKA). Щоб її оформити, слід звернутися до центру обслуговування клієнтів ZDiTM. Для оформлення картки знадобиться фотографія дитини, її учнівський квиток і довідка про місце проживання.

У пам'ять картки будуть внесені дані щодо прописки, номер PESEL, дата народження дитини, а також право на знижку і термін дії знижки. Така картка буде дійсна після дати активації протягом 10 років.

Жешув

У Жешуві усі школярі та студенти, включаючи й українців, мають право на безплатний проїзд у міському транспорті. Але для цього їм потрібно мати міську картку "Rzeszów City Card".

Цей документ можна оформити у кількох місцях: або в Управлінні міського транспорту (Zarzadu Transportu Miejskiego), або у пунктах обслуговування городян, які розташовані в торгових центрах.

Для оформлення картки потрібні такі документи:

Тихи

У цьому місті всі діти віком до 7 років мають право на безплатний проїзд у транспорті.

Дітям старше семирічного віку, щоб користуватися безплатним проїздом, потрібно оформити картку ŚKUP – Сілезьку картку публічних послуг. Подати заявку на оформлення цієї картки можна через portal.kartaskup.pl або у пункті обслуговування клієнтів.

Нагадаємо, у Польщі відзначають зниження реальних зарплат. Хоча номінально заробітки зросли, проте їхнє зростання відстає від рівня інфляції в країні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ