Зарплати в Польщі стали нижчими: з'явилися реальні цифри заробітків у сусідній країні

Автор: Марченко Любов

За рік номінальні зарплати в Польщі зросли у середньому на 13%. Польський працівник із середньостатистичною зарплатою у жовтні 2022 року заробив приблизно на 770 злотих більше, ніж у жовтні 2021. Але при цьому реальна зарплата поляків знижується.

Зарплати в Польщі стали нижчими: з'явилися реальні цифри заробітків у сусідній країні - today.ua

Такі висновки можна зробити зі статистики зростання зарплат і показника інфляції цього року.

Отже, у жовтні 2022 року у середніх та великих польських компаніях середня зарплата зросла до 6688 злотих, тобто в середньому на 13%. В абсолютних цифрах це приблизно на 770 злотих вище, ніж рівно рік тому. Однак у жовтні 2022 року показник інфляції в Польщі у річному вимірі (з жовтня 2021 по жовтень 2022 року) становив майже 18%. Отже, реальна зарплата поляків знизилася приблизно на 5%.

Причому, як свідчить статистика, темпи зростання зарплат у Польщі сповільнюються. У вересні 2022 року було зафіксовано приріст порівняно з вереснем 2021 року на 14,5%, а у жовтні – лише на 13%. Це говорить про уповільнення темпів зростання зарплати, причому дуже суттєве.

Популярні зараз

Французька стрижка - тренд весни 2024 року: особливості наймоднішої зачіски

Названо тарифи на постачання та розподіл газу з 1 квітня: дані за областями та постачальниками

На українців масово беруть кредити, про які вони не знають: як перевірити свою кредитну історію

Українцям надали право на дострокову пенсію: хто зможе піти на відпочинок раніше 60 років

Зарплати в Польщі стали нижчими: з'явилися реальні цифри заробітків у сусідній країні

До того ж, 6688 злотих – це зарплата брутто (без податків і відрахувань). Після всіх відрахувань працівник отримує на руки приблизно 4800 злотих (тобто майже на 2 тисячі менше). Причому цей показник середньої зарплати виведено із заробітків на великих та середніх підприємствах, де зарплата традиційно вища, ніж у дрібних підприємців, які використовують працю менш ніж десяти найманих працівників.

Крім того, експерти фінансового ринку дуже стурбовані розкручуванням спіралі "ціна-зарплата". Що вище стають ціни, то більшої зарплати вимагають працівники. Отже, підприємці, підвищуючи зарплати працівникам, змушені закладати ці додаткові витрати в ціни на продукцію. А це, своєю чергою, знову провокує зростання зарплат. Тому експерти побоюються, що в якийсь момент інфляція може взагалі вийти з-під контролю і піде набагато вище за теперішні 18%.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Однак є й позитивна статистика на польському ринку праці. У жовтні нинішнього року рівень працевлаштування в Польщі виявився на 2,4% вищим, ніж був у жовтні 2021.

Нагадаємо, стало відомо, які вакансії пропонують у Польщі українським біженцям без знання мови.