В Україні набула чинності автоматичне списання боргів з банківських рахунків боржників. 23 березня набув чинності наказ Мін'юсту, за яким списання коштів з банківських рахунків боржників тепер буде відбуватися автоматично.
Раніше "автоматом" списували гроші лише з рахунків тих, хто заборгував по аліментах. Тепер же, за новими правилами, гроші списують з усіх боржників, до яких суд вирішив застосувати примусове стягнення.
Крім боргів по аліментах, там є несплачені штрафи за порушення ПДР і, найголовніше, комунальні борги. Тепер банки їх стягують з боржника на першу вимогу державного або приватного виконавця.
Раніше, для того щоб отримати доступ до грошей боржника і домогтися їх списання з рахунку, судовий виконавець повинен був пройти паперову тяганину. Тепер же все робиться легко - у кілька кліків. Арешт рахунку і списання з нього грошей відбувається в онлайн-режимі майже миттєво.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Сьогодні в цій системі вже працює 7 українських банків, включаючи ПриватБанк і monobank.
До системи вже під'єднані такі банки:
- "ТАСкомбанк";
- "ПриватБанк";
- "Універсал Банк" і monobank, який працює на його інфраструктурі;
- "Оксі банк";
- "Банк Восток";
- "Індустріалбанк";
- "ПроКредит Банк".
При цьому ще 44 банки випробовують цю систему в тестовому режимі, і 11 - готуються до тестових випробувань. Отже, слід чекати, що вже найближчим часом в Україні не залишиться банків, які не будуть списувати коштів з рахунків боржників. На сьогодні в Єдиному реєстрі боржників міститься 5,5 мільйона заборгованостей. Звичайно, це величезний пласт роботи. Але таким чином, очевидно, держава вирішила покінчити з боргами по комуналці.
Нагадаємо, при цьому борги за комуналку зростають, і субсидії вже не в змозі їх покрити. Адже держава дає субсидії лише на соціальні норми житла та споживання. Все, що понад цього, має оплачуватися за повною ціною.