Банки масово скорочують відділення і банкомати по всій країні: пенсію готівкою буде отримати непросто

В Україні банки масово скорочують свої відділення і банкомати по всій країні. Фінансові установи переходять у режим онлайн, усе глибше занурюючись у світ віртуальних відносин зі своїм клієнтом. Однак у цьому оцифрованному світі дедалі менше залишається місця для літніх людей, які звикли, що пенсія - це "живі" гроші, які можна взяти в руки і помацати.

Банки масово скорочують відділення і банкомати по всій країні: пенсію готівкою буде отримати непросто - today.ua

На сьогодні кількість банківських відділень в Україні скоротилося більш ніж на третину. По всій країні їх залишилося близько 7 тисяч. Більшість із них зосереджена в столиці та обласних центрах та ще в деяких великих містах. При цьому у невеликих населених пунктах, смт, не кажучи вже про села, жодного банківського відділення немає. Банкомату там теж зроду не бачили. Загалом, банківські відділення на сьогодні є лише в 4% населених пунктів країни.

Та й у сільмагах люди часто розраховуються за покупки по-старому, паперовими грошима, а продавець підраховує суму до оплати, в кращому випадку, на китайському калькуляторі, а то і зовсім (який жах!) на рахівниці.

"Мережа відділень банків за останні три роки скоротилася більш ніж на третину до 7 тис. відділень, які присутні тільки в 4% населених пунктах країни. POS-терміналів для оплати карткою у нас теж не багато - лише 9 штук на 1 тисячу населення. Для порівняння, в країнах Євросоюзу - 29, а в сусідній Туреччині - 31 ", - розповів заступник директора Укрпошти Дмитро Поліщук.

Банки масово скорочують відділення і банкомати по всій країні: пенсію готівкою буде отримати непросто При цьому, як справедливо зауважує топ-менеджер поштової компанії, відділення Укрпошти є скрізь. Тому, кому, як не їм, як і раніше, виконувати свою соціальну функцію - виплачувати пенсії жителям селищ і сіл.

"Термінали самообслуговування окупували торгові центри в столиці та обласних центрах, але їх немає в селах і на пальцях можна порахувати в районних центрах. З інтернетом така ж історія. Варто з'їхати з траси в село, і вже починаються проблеми. А відділення Укрпошти є скрізь" , - підсумував Поліщук.

Нагадаємо, навесні цього року у компанії Укрпошта виникли тертя з Мінсоцполітики через тарифи на послуги поштового оператора. Укрпошта заявила, що не може більше займатися виплатою пенсій за колишніми тарифами. Мінсоцполітикі, у свою чергу, заявило, що Пенсійний фонд не готовий платити Укрпошті за її послуги за більшими розцінками.

Все могло скінчитися тим, що всіх сільських пенсіонерів перевели би на банківське обслуговування. Однак уряд вчасно дав зворотний хід і заявив, що Укрпошта поки, як і раніше, буде доставляти пенсії сільським жителям.