Today.ua

Армія для безробітних громадян: уряд готує службу для тих, хто залишився не при справах

Безробітні українці залучатимуться до "Армії відновлення". Вони виконуватимуть суспільно корисні роботи у регіонах. Така праця оплачуватиметься. Однак на високу оплату безробітним не варто розраховувати.

Про те, що таке "Армія відновлення", кого до неї мобілізують, і чим займатимуться її "бійці", розповіла перший віце-прем'єр-міністр Юлія Свириденко.

За підсумками поточного року в Україні очікують 30%-е безробіття. Проте насправді безробітних у країні набагато більше, кажуть експерти. Хтось знявся з офіційного обліку, хтось взагалі на нього не ставав. До того ж, цьогоріч серед незайнятого населення намітився явний гендерний перекіс. Безробітних жінок набагато більше, ніж безробітних чоловіків: 65% проти 35. Насправді це не так, кажуть експерти. Тут має бути приблизний паритет. Просто, побоюючись можливої мобілізації, безробітні чоловіки не хочуть "світитись" навіть у службі зайнятості.

Загалом людей, які не можуть знайти застосування своїм силам, у країні стає все більше. Ось саме їх і залучатимуть до роботи в "Армії відновлення".

"Уряд розробив та запропонував механізм, за яким тимчасово безробітних можна залучати до виконання суспільно корисних робіт, в яких є потреба в регіонах", - розповіла віце-прем'єрка.

Сьогодні в Україні має бути дві армії, каже чиновниця. Одна з них захищає країну на фронті, а друга відновлює її в тилу. До "Армії відновлення" зможе приєднатися кожен, хто з тієї чи іншої причини залишився без роботи. Держава зобов'язується оплачувати цю працю. Але плата, звісно, буде невисокою – на рівні мінімалки 6700 гривень.

Зокрема, безробітні залучатимуться до таких видів робіт:

Організацією фронту робіт для "Армії відновлення" займаються обласні військові адміністрації спільно з військовим командуванням. До таких робіт залучатимуть не лише офіційно зареєстрованих безробітних, а й усіх працездатних громадян. Зокрема, у них також будуть задіяні ВПО, які не мають протипоказань до важкої фізичної праці. Під час організації таких робіт будуть дотримані усі вимоги трудового законодавства. Роботу буде організовано на основі строкових трудових договорів.

Наразі такими видами робіт охоплено майже півтисячі безробітних лише у двох областях – Чернігівській та Сумській.

Нагадаємо, в Україні позбавлятимуть субсидій і виплат з безробіття громадян, яких викриють у "підпільному" працевлаштуванні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ