Позбавлять субсидій та інших соцвиплат: уряд має намір різко скоротити чисельність одержувачів

Для багатьох громадян субсидії та інші соцвиплати незабаром можуть стати недоступними. Уряд вирішив посилити вимоги до одержувачів державної допомоги на оплату житлово-комунальних послуг і допомоги з безробіття.

Позбавлять субсидій та інших соцвиплат: уряд має намір різко скоротити чисельність одержувачів - today.ua

Нові умови для отримання субсидій та виплати соціальної допомоги для безробітних містяться у законопроекті "Про працю". Якщо його приймуть, то багато українців втратять державну допомогу.

Зокрема, субсидій буде позбавлено громадян, які працевлаштовані неофіційно, і з зарплати яких не роблять жодних відрахувань. Якщо факт такого працевлаштування буде доведено в суді, то їх негайно позбавлять державної допомоги. Причому субсидію відберуть не лише на поточний опалювальний сезон, а й на наступні два роки.

Позбавлять субсидій та інших соцвиплат: уряд має намір різко скоротити чисельність одержувачів

"У разі встановлення рішенням суду факту виконання особою роботи без укладання трудового договору та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та інших обов'язкових платежів такі особи позбавляються права на отримання матеріального забезпечення протягом двох років з дня набрання законної сили рішенням суду", - йдеться у законопроекті.

При цьому "підпільних" працівників позбавлятимуть не лише субсидії, а й допомоги з безробіття, якщо вони перебувають на обліку в центрі зайнятості та одержують виплати від держави. Причому позбавлять не лише поточних виплат, а й права отримувати таку допомогу - також протягом наступних двох років.

Крім того, уряд планує залучати безробітних, які тривалий час не можуть працевлаштуватися, до суспільно корисних робіт, пов'язаних із повоєнним відновленням країни.

Нагадаємо, українці можуть отримати субсидію на тверде паливо та скраплений газ. Така допомога надається їм щорічно раз на рік.

ДЖЕРЕЛОnovyny.live