Якими будуть в Україні ціни на гречку через кілька місяців, не беруться прогнозувати навіть експерти аграрної галузі. Гречку посіяли надто пізно. Тому дуже багато залежатиме від погоди упродовж літа та на початку осені. Якщо погода дозволить зібрати непоганий урожай, ціни на гречку можуть знизитися дуже відчутно.
Такий невизначений прогноз надав міністр аграрної політики Микола Сольський.
Пізня сівба гречки в Україні була пов'язана з нестачею посівного матеріалу. Через це українцям довелося шукати навесні постачальника насіння. Він був знайдений у Канаді. Звичайно, шлях звідти через океан, перевалку в портах і сухопутні дороги виявився не близьким і зайняв якийсь час. У результаті гречку в Україні посіяли пізно.
"Допомогла Канада, але через логістичні проблеми насіння прийшло доволі пізно. Втім, посіяли в достатній кількості", - пояснив міністр.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Посіяли пізно чи надто пізно – з'ясується вже восени, коли настане час збирання врожаю. Якщо погода нам трохи допоможе, то аграрії можуть зібрати достатній урожай, щоби збити надмірні ринкові ціни.
"Як розвиватиметься, побачимо в серпні-вересні. Якщо погода дозволить, у нас не будуть критичні ціни на гречку", – каже глава Мінагрополітики.
При цьому він зазначив, що востаннє ціни на гречку знижувалися в грудні 2021 року. Та й тоді зниження було, радше, символічним: з 47,9 грн/кг до 47,26 грн/кг. Після цього гречка лише зростала в ціні. Динаміка зростання цін була така:
- січень-2022 – 50,2 грн/кг (2,94 грн);
- лютий – 50,48 грн/кг (28 коп.);
- березень – 50,81 грн/кг (33 коп.);
- квітень – 59,25 грн/кг (8,44 грн);
- травень – 72,53 грн/кг (13,28 грн);
- червень – 89,9 грн/кг (17,53 грн).
Чи вдасться восени цього року переломити цю тенденцію, стане очевидно вже через два-три місяці.
А наразі, незважаючи на високі ціни на гречку, ця крупа залишається дефіцитною та є не в усіх торгових мережах.