Ціни на гречку зросли, але в магазинах немає навіть дорогої крупи

Продукти в Україні продовжують дорожчати. За рік, порівняно з червнем 2021 року, ціни на продовольство в середньому зросли на 28,3%. Однак, незважаючи на такий вагомий середній приріст, є в цьому ряду свої рекордсмени. Зокрема, ціни на гречку б'ють один рекорд за іншим. "Золота крупа" впевнено перетнула рубіж у 100 гривень і зухвало рвонула вище. А найпарадоксальніше, що навіть за такою ціною вона є не всюди.

Ціни на гречку зросли, але в магазинах немає навіть дорогої крупи - today.ua

Після початку війни ціна на гречку зробила потужний ривок у квітні: з 50,81 грн/кг до 59,25, пише hvylya. На початку травня її вартість вже була 72,53 грн/кг, а за підсумками червня ціна кілограма цієї крупи вже була 89,90.

У липні ціни на гречку, як і слід було очікувати, продовжили зростати. Причому цінники на периферії впевнено перевершили ті, що виставляють у столичних супермаркетах. Так, у вінницькій торговельній мережі "Українські товари" оновлена ціна на популярну крупу постала у тризначному розряді – по 115 гривень за кілограм. Ціни на гречку зросли, але в магазинах немає навіть дорогої крупи Київські супермаркети поки що не ризикнули виставляти тризначні ціни на гречку, однак і саму крупу також із прилавків прибрали. Її просто немає – навіть за 90 гривень. Доведеться великим шанувальникам гречаної крупи, які без неї не можуть прожити і дня, їхати у продовольчий тур – до Вінниці. А вінничанам вже можна продавати крупу поштучно - по зернятку.

Нагадаємо, експерти кажуть, що до осені ціни на гречку неминуче знизяться. Тоді у продаж піде зерно нового врожаю, яке наситить ринок. Любителям гречки залишилося зачекати 2-3 місяці.

ДЖЕРЕЛОhvylya