В Україні з 1 лютого скасували доплати тисячам військових, які служать у тилу. Стало відомо, чи отримають премії бійці, яких відправляють на ротацію.
Як відомо, розмір грошової винагороди за службу в зоні бойових дій та на передовій залишився без змін – вони отримують по 30, 50 та 100 тисяч додатково до зарплати. Начальник грошового забезпечення Міноборони, полковник Олег Рогаль розповів про зміни, що сталися у системі оплати ЗСУ.
Наголошено, що розмір доплати безпосередньо залежить від того, в якому регіоні служить українець та які завдання виконує.
Чи отримають премії військовослужбовці, яких відправили на ротацію
Існують випадки, коли підрозділ, який раніше знаходився на передовій, перевели за межі фронту, але він залишився в резерві головнокомандувача або у складі угруповань Сил оборони. Тому бійці підрозділів можуть і надалі виконувати завдання. У такій ситуації військовослужбовці, яких вивели з передової й вони перебувають за межами ведення бойових дій, продовжать отримувати додаткову винагороду у розмірі 30 тисяч гривень на місяць.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Військовослужбовці, які отримували по 30 тисяч гривень та опинилися на лікарняному, залишаться у цей період без оплати. А ті, хто отримав поранення на передовій та отримував по 100 тисяч гривень – може на них розраховувати й під час лікування у шпиталі.
"Винагорода у розмірі 30 тисяч гривень виплачується лише за період виконання бойових чи спеціальних завдань. Військовослужбовець, який перебуває на лікарняному, при цьому не виконує жодних бойових завдань, тому за цей період лікування винагороду у розмірі 30 тисяч гривень він отримувати не буде. За все час лікування військовослужбовець, який отримав поранення, контузію або травму, пов'язану із захистом Батьківщини, отримає винагороду у розмірі 100 тисяч гривень", - цитує Рогаля Аrmyinform.
Ротація являє собою взаємозамінність чи регулярну заміну через певний час особового складу, військових частин чи підрозділів, які виконують завдання у складних чи несприятливих умовах. Її широко використовують у військових умовах.
Раніше повідомлялося, що в Україні чоловікам заборонили працювати, лікуватися та одружуватися без військового квитка. Ситуацію прокоментував адвокат Тарас Никифорчук.