Українцям заборонили працювати, одружуватися та лікуватися без військового квитка: відповідь адвоката

Автор: Леся Ловіцька

В Україні в рамках мобілізації посилили вимоги до чоловіків. Вони не можуть працювати, лікуватися, одружуватися та розлучатися без пред'явлення військового квитка. Нововведення прокоментував адвокат Тарас Никифорчук.

Українцям заборонили працювати, одружуватися та лікуватися без військового квитка: відповідь адвоката  - today.ua

Юрист повідомив, що українці, які планують одружитися або розірвати його, мають надати документ із військкомату. Для чоловіків 18-27 років – це приписне свідчення, а для тих, хто старше 27-річного віку – військовий квиток із територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Тарас Никифорчук наголосив, що за відсутності зазначених документів офіційно влаштуватися на роботу не можна.

З'ясувалося, що в Тернополі без військового квитка вже не надають медичну допомогу військовозобов'язаним. У місцевій лікарні у чоловіка вимагали дозвіл із військкомату, а потім надали послуги – після підпису головного лікаря.

Популярні зараз

Мобілізація жінок: хто зобов'язаний стати на військовий облік у ТЦК за новим законом

Telegram-канали масово повідомляють про потужний блакитний спалах у небі над Україною: його бачили в багатьох областях

Популярна вакцина від COVID-19 могла стати причиною утворення тромбів у деяких пацієнтів

Попри війну, в Україні стрімко зростає ціна на землю

Про кричущий випадок адвокату повідомив підписник у його YouTube-акаунті. Він підтвердив свої слова знімком відповідного наказу, який діє у клініці. Там зазначено, що дані про всіх військовозобов'язаних 18-60 років, які звертаються до медиків, мають негайно сповістити ТЦК.

Українцям заборонили працювати, одружуватися та лікуватися без військового квитка: відповідь адвоката

Також повідомляється, що планові госпіталізації військовозобов'язаних українців дозволені лише за направленням військкоматів.

Нікіфорчук наголосив, що Кабмін та Верховна Рада не обмежували надання медичних послуг військовозобов'язаним. Жодних відповідних рішень на законодавчому рівні прийнято не було.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Я в шоці, м'яко кажучи. Цікаво, в інших областях таке є, чи тільки в Тернопільській області до такого додумалися? Лікарі, ви не давали клятву центру комплектування, ви давали клятву надавати медичну допомогу. Таких законопроектів не було. Видаються, м'яко кажучи, незаконні розпорядження, накази, щоб людям не надавати медичну допомогу!.. У людини щось болить, якщо вона піде в ТЦК отримувати папірець – вона там загине, там моторошна бюрократія, там складно щось отримати, люди місяцями ходять за довідками. Нема слів", - підсумував правозахисник.

Нагадаємо, чому у рамках мобілізації в Україні в армію закликають обмежено придатних до служби чоловіків.