В Україні запустили безкоштовний сервіс з оцінки нерухомості, який видає неправильні дані

Безкоштовний модуль з оцінки нерухомості, який був запущений з ініціативи українського Фонду держмайна, як виявилося, видає некоректні дані. Українцям розповіли, як не розоритися на безкоштовному оціночному сервісі.

В Україні запустили безкоштовний сервіс з оцінки нерухомості, який видає неправильні дані - today.ua

Фонд держмайна України запустив на власному сайті сервіс електронної оцінки нерухомого майна "Єдина база даних звітів про оцінку" для українських громадян. Модуль формує електронні довідки про оціночну вартість об'єктів нерухомості.

Як повідомили у Фонді державного майна України (ФДМУ), безкоштовний сервіс по оцінці нерухомості аналізує дані з трьох джерел - баз ЛУН і ОЛХ, реєстру оцінок і фактичних цін. З початку роботи модуль вже встиг обробити і сформувати більш 25 000 довідок.

"У перший день роботи сервісу було автоматично оцінено 3,5 тис. Об'єктів, за результатами нотаріусами було оформлено 1,5 тис. угод. Всього за час роботи сервісу сформований більш 25 тис. довідок, підписано більше 10 тис. договорів за результатами оцінки" , - пояснила заступник голови ФДМ Юлія Бєлова

В Україні запустили безкоштовний сервіс з оцінки нерухомості, який видає неправильні дані Даний сервіс працює безкоштовно, тому українці економлять з ним до 3000 гривень, стверджують у ФДМУ. Однак це не зовсім так. За словами голови правління Асоціації спеціалістів банківської оцінки України Сергія Фролова, сервіс Фонду держмайна видає в ряді випадків некоректні дані, оскільки не відрізняє соціальне житло від елітної нерухомості.

"Тому ті, хто оперує дешевим сегментом нерухомості, або переплачують податки, або додатково платять за оцінку і чекають рецензії, щоб оплатити справедливий налог.Владельци ж елітної нерухомості отримують занижені податки з повної індульгенцією", - пояснив Фролов.

Нагадаємо, раніше експерти порадили українцям поквапитися з покупкою нерухомості. Ціни на житло в Україні стрімко зростуть.