Українцям радять поспішати з покупкою нерухомості: незабаром ціни на квартири стрімко зростуть

Ціни на житло в Україні незабаром можуть дуже сильно вирости. Це станеться неминуче, якщо депутати ухвалять у другому читанні законопроект №5600 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень", яким вносяться зміни в оподаткування.

Українцям радять поспішати з покупкою нерухомості: незабаром ціни на квартири стрімко зростуть - today.ua

У тому, що ціни на житло зростуть, сходяться всі експерти. Правда, одні називають 20-відсоткове зростання, інші говорять навіть про двократне підвищення вартості житла.

"Якщо припустити, що запропоновані зміни запрацюють, то велика ймовірність, що до цього моменту забудовники будуть змушені підвищити ціни на 20% + зростаючі витрати в собівартості будівництва", - припустив президент Асоціації фахівців з нерухомості (ріелторів) України Юрій Піта.

Українцям радять поспішати з покупкою нерухомості: незабаром ціни на квартири стрімко зростуть До того ж, зростання цін на житло не обмежиться тільки первинним ринком вважає Юрій Піта. Буде ланцюгова реакція подорожчання. На вторинному ринку квартири також стануть дорожче.

"Вартість об'єктів на вторинному ринку може збільшитися в залежності від самого об'єкта, як мінімум, на 10-15%", - вважає експерт.

Правда при цьому в Мінфіні заявляють, що податки не повинні вплинути на вартість житла. Мовляв, ціни на житло формує ринок, і вартість може зростати лише в тому випадку, якщо буде активний попит на житло.

У той же час, президент Конфедерації будівельників України Лев Парцхаладзе взагалі вважає, що після скасування пільги на ПДВ при продажу житла, вартість квартир на вторинному ринку може вирости удвічі.

Нагадаємо, в Києві ціни на житло ростуть через те, що іноземці скуповують в столиці квартири оптом.

ДЖЕРЕЛОunian