Тарифи на воду підвищать на 5-40%: чому вартість комунальної послуги у містах буде різною

Автор: Леся Ловіцька

В Україні незабаром планують підвищити тарифи на воду. Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, анонсувала двоетапне подорожчання. Зміна сум у платіжках очікується у квітні та липні.

Тарифи на воду підвищать на 5-40%: чому вартість комунальної послуги у містах буде різною - today.ua

НКРЕКП анонсувала дворазове підвищення тарифів на воду - на 10% навесні та на 10% влітку. Йдеться про середній показник – тариф у деяких містах може збільшитись на 30-40%. Про це повідомив голова правління Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко.

За словами аналітика, поки що обговорюється проект, але остаточного рішення комісії ще немає. Наголошено, що основний акцент буде зроблено на подорожчання послуги водопостачання.

"Вийде не 10%. Я підрахував, що деякі водоканали матимуть зростання до 30%", - зазначив Попенко.

Популярні зараз

Держава призначила літнім українцям 900 гривень щомісячної доплати до пенсії

Лавров назвав місто, яке є пріоритетною ціллю для російських окупантів

Обурені діями уряду словаки зібрали гроші на снаряди для ЗСУ

В Україні з'явилось багато роботи для пенсіонерів: обіцяють зарплату у розмірі чотирьох пенсій

Чому тарифи на воду у містах будуть різними

Експерт пояснив, що собівартість послуг водоканалів економічно обумовлена кількістю абонентів. Щоб покрити мінімальні витрати, потрібне обслуговування щонайменше 100 тисяч споживачів. Багато міських водоканали працюють у населених пунктах, де мешкають 20-40 тисяч осіб – і є збитковими.

"Такі водоканали змушені піднімати тариф на 20-40%. А є водоканали, які піднімають на 5-10%, і вони себе окупають. Наприклад, для Києва немає сенсу піднімати на 30%, бо там мільйони абонентів, одна із найдовших мереж у ЄС", – повідомив Олег Попенко.

На думку фахівця, потрібно провести реформування роботи водоканалів. Слід укрупнювати підприємства, як це роблять у Нідерландах та Великій Британії. Там у межах цілих територій об'єднали водоканали до 100-200 тисяч абонентів.

Голова правління Спілки споживачів комунальних послуг нагадав і про проблеми із вартістю електроенергії.

У чинні тарифи водоканалів закладено нижчі тарифи на електроенергію – 3-4 грн. А зараз вона дорожча для підприємств – 5 грн без ПДВ. Також слід враховувати витрати на капітальні ремонти та заробітні плати працівникам, зношеність мереж.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Жодні підвищення тарифів не вирішать проблему капремонтів – суми невідповідні: зростання тарифів дасть сотні мільйонів гривень, а для капремонту лише мереж Києва потрібно 5 мільярдів доларів", - нарік Попенко.

Раніше українцям показали нові тарифи на воду. Стало відомо, як вони відрізняються у різних регіонах країни.