Українцям показали нові тарифи на воду: комунальна послуга подорожчає з 1 квітня

Автор: Леся Ловіцька

В Україні планують двічі підвищити тарифи на воду – з 1 квітня та 1 липня. Громадянам показали, скільки коштуватимуть комунальні послуги – водопостачання та водовідведення – у різних регіонах країни.

Українцям показали нові тарифи на воду: комунальна послуга подорожчає з 1 квітня  - today.ua

Тарифи на воду в українських містах будуть різними. Про це повідомили у прес-службі Національної комісії з питань енергетики та комунальних послуг. Як відомо, влада збиралася підвищити вартість послуг ще у грудні минулого року. У таблицях, поданих НКРЕКП, наведено дані станом на 1 січня та 1 липня, як планувалося спочатку.

Зазначені суми будуть актуальні станом на 1 квітня та 1 липня – зміни мають ухвалити незабаром. Проекти тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення перевірили. Встановлено, що перерахунок відповідає вимогам чинного законодавства.

Нацкомісія подала орієнтовні тарифи на воду. Українцям показали нові тарифи на воду: комунальна послуга подорожчає з 1 квітня

Популярні зараз

Україна отримає одну з найкращих у світі систем ППО

Названо тарифи на газ з 1 травня: інформація від усіх постачальників

Укренерго запровадило графіки відключення електроенергії у всіх регіонах

НБУ оголосив про масове закриття банківских відділень

Причини підвищення тарифів на воду

В Україні діє мораторій на підвищення більшості тарифів на комунальні послуги. Проте чиновники акцентували увагу на тому, що залишити вартість водопостачання та водовідведення на колишньому рівні неможливо.

Перегляд тарифів обґрунтований такими причинами:

  • підвищенням витрат за електроенергію;
  • необхідністю в оновленні водомереж та подорожчанням ремонтів;
  • скороченням кількості споживачів приблизно на 10%.

Українцям показали нові тарифи на воду: комунальна послуга подорожчає з 1 квітня

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нацкомісія має погодити підвищення тарифів на воду до кінця березня. Наразі аналітики обговорюють питання і ще не ухвалили остаточного рішення.

Нагадаємо, що в Україні також планують підвищити тарифи на електроенергію. Споживачі і так оплачують послугу за заниженою вартістю, яка є економічно необґрунтованою. Різницю у вартості покривають за рахунок коштів із державного бюджету. Проте представники влади дедалі частіше говорять про те, що далі так не може продовжуватися.