В Україні склалася складна ситуація в сфері виробництва меду. З одного боку, бджолині продукти рекордно зросли в собівартості, але з іншого - значно знизилася платоспроможність населення...
У багатьох регіонах України в 2021 році спостерігалася підвищена смертність бджіл. Крім того, несприятливі погодні умови призвели до знищення деяких культур-медоносів. Все це спровокувало різке скорочення обсягів виробництва меду, а значить, що вартість продукту буде зростати.
"В Україні мед завжди вважався відносно доступним продуктом для гаманців громадян, проте в цьому році ціни істотно зросли. В середньому підвищення склало від 25 до 100 гривень за кілограм залежно від сорту. Наприклад, якщо в минулому році роздрібна ціна меду з соняшнику становила 100 гривень за кілограм, то зараз він коштує 125-150 гривень за кілограм", - розповів фінансовий аналітик Богдан Слуцький.
Експерт додав, що на кінцеву ціну меду вплине також значне подорожчання складових собівартості виробництва - бджолопакетів та інвентарю, який необхідний для догляду за пасікою. У той же час, Слуцький зазначив, що низька купівельна спроможність населення не дозволить виробникам продавати мед за тими цінами, які диктує їм ринок. Якщо люди перестануть купувати мед, то його вартість почне знижуватися, але це не буде позитивним показником.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Після понесення збитків виробники просто скоротять обсяги продукції, що випускається. Тоді мед буде дуже дорогим продуктом, доступним далеко не для кожного українця.
Нагадаємо, раніше споживачам розповіли, чому епоха дешевого меду в Україні добігає кінця ...