В Україні з'являться “розумні“ газові лічильники, як самостійно будуть передавати показники

Автор: Леся Ловіцька

В Україні незабаром з'являться "розумні" газові лічильники, які самостійно передаватимуть показники. Розробники створювали їх протягом останніх кількох місяців. Стало відомо, що Регіональна газова компанія закінчила їхню сертифікацію.

В Україні з'являться “розумні“ газові лічильники, як самостійно будуть передавати показники  - today.ua

Оновлені прилади розробили вітчизняні фахівці. У них є вбудований спеціальний смарт-модуль з модемом, завдяки якому показники автоматично передаватимуться до газорозподільної компанії. Така функція буде особливо зручною для українців, які покинули будинки через евакуацію, вирушили у відрядження або відпустку, а також тим, хто забуває вчасно вказувати показники споживання блакитного палива.

Голова напряму "Розробки та дослідження" РМК Ярослав Хаврель повідомив, що до створення "розумних" газових лічильників підштовхнула війна та масова евакуація українців.

"Багато людей покинули свої будинки і не мають доступу до приладів обліку. Тому у них є складнощі з нарахуваннями. Smart-лічильники усунуть ці проблеми. До того ж це просто зручно, навіть якщо ви нікуди не виїжджали - вам не слід турбуватися про передачу свідчень на початку кожного місяця", - наголосив аналітик.

Популярні зараз

Українців попередили про можливий масований обстріл: росіяни зібрали рекордну кількість Ту-95

Валерій Залужний показав романтичне фото з дружиною: “Люблю тебе безмежно“

Трамп скоротить військову допомогу та схилить Україну до миру в інтересах Росії, - TIME

Українці пили підроблену каву: поліція виявила фальсифікат на 1,6 мільйона гривень

В Україні з'являться “розумні“ газові лічильники, як самостійно будуть передавати показники

Лічильники почали розробляти на базі українських метеорологічних центрів RGC Metering. Очікується, що до кінця року буде створено щонайменше 16 тисяч приладів. Їх встановлюватимуть у рамках інвестиційної програми газорозподільних компаній та запустять у продаж.

"Нова установка – це зазвичай забудовники", – уточнив Хаврель.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Раніше повідомляли, що українці зможуть безкоштовно обміняти газові лічильники. У країні планують запровадити програму обміну старого обладнання. Очікується, що заміна старих газових колонок та котлів допоможе усунути залежність від імпортерів газу.

Тих споживачів, хто має фінансову можливість, закликають самостійно купувати нові пристрої, не чекаючи реалізації державної ініціативи.