В Україні обвалилися ціни на капусту: названо причини

Цього тижня фермери почали знижувати ціни на білокачанну капусту. Причинами такого рішення стали зниження якості продукції та падіння попиту на вітчизняному ринку.

В Україні обвалилися ціни на капусту: названо причини - today.ua

За даними аналітиків проекту EastFruit, виробники, які наприкінці минулого року призупинили продаж, вже відкрили сховища. Таким чином, пропозиція різко збільшилася, що вплинуло на вартість товару. На даний момент виробники відвантажують капусту по 6-8 грн/кг, що на 17% дешевше, ніж минулого тижня.

Однак вартість білокачанної капусти зараз у 1,5 рази нижча порівняно з тією, яку фіксували наприкінці січня минулого року.

Наголошено, що спад попиту на капусту та падіння цін на неї характерні для поточного періоду. Активізація торгівлі очікується лише в кінці місяця. Подорожчання овочів можливе при ускладненні погодних умов та значному зниженні середньої температури повітря.

В Україні обвалилися ціни на капусту: названо причини

У супермаркетах поки що не відчувається різкого падіння цін на овоч. За даними Мінфіну, білокачанна капуста у грудні продавалася за середньою ціною 13,18 грн/кг, а в січні подорожчала до 13,57 грн/кг. Дешевше купувати її у супермаркетах Варус – по 11,90 грн/кг.

Щодо молодої капусти, то вона за місяць буквально злетіла в ціні. Наприкінці 2022 року її реалізували за 35,40 грн/кг, а на початку 2023-го вартість зросла до 54,40 грн/кг. У торговій мережі Варус капуста доступна по 53,90 грн/кг.

Раніше повідомлялося, що в Україні наприкінці січня подешевшали яйця, гречка та рис.

ДЖЕРЕЛОeast-fruit.com