В Україні подешевшали яйця, гречка та рис: названо ціни на продукти наприкінці січня

В Україні до кінця січня знизилися ціни на одні із найпопулярніших продуктів. Подешевшали яйця, гречка та рис. Названі супермаркети, де асортиментні позиції дешевші.

В Україні подешевшали яйця, гречка та рис: названо ціни на продукти наприкінці січня - today.ua

Гречка

За даними Мінфіну, улюблена крупа українців минулого року стала однією із найдорожчих. Влітку 2022 року ціни на гречку перевищували 100 грн/кг. Станом на 31 січня продукт коштує в середньому 68,73 грн/кг. В Ашані він дешевший – по 56,40 грн/кг. У грудні кілограм гречки продавали у середньому по 73,85 грн.

Рис

Рис також різко подорожчав минулого року. Наразі ціни на крупи стабілізувалися. Вартість довгого рису у грудні та січні залишилася на рівні 74,59 грн/кг. Круглий рис трохи подорожчав - з 77,67 грн/кг до 77,82 грн/кг.

А ось довгий пропарений рис став доступнішим. Минулого місяця його продавали по 72,49 грн/кг, а у поточному – по 66,60 грн/кг. У супермаркетах торгової мережі Варус крупа представлена по 51,90 грн/кг.

В Україні подешевшали яйця, гречка та рис: названо ціни на продукти наприкінці січня

Яйця

Курячі яйця від ТМ "Квочка" у грудні реалізували по 74,15 грн за десяток. Зараз та сама кількість обійдеться дешевше – в середньому у 70,60 грн. У Новусі яйця від цього виробника коштують 66,99 грн за десяток.

Яйця від ТМ "Ясенсвіт" трохи подорожчали. Минулого місяця їх продавали по 73,70 грн. за десяток, а в січні – по 74,15 грн. за десяток. У Варусі товар доступніший – по 73,90 грн за десяток.

Нагадаємо, що в Україні запровадять нові вимоги щодо продажу яєць. Їх поділять за вагою, зовнішнім виглядом та якістю. Яйця класу А повинні бути чистими, з малорухливим жовтком, з неушкодженою шкаралупою, без чітких контурів та сторонніх запахів. За вагою вони будуть поділені на:

  • XL – 73 г і більше;
  • L – 63 г і більше, але менше 73 г;
  • М – 53 г і більше, але менше 63 г;
  • S – менше 53 г.

Яйця класу "В" не відповідають якості класу А.

Раніше стало відомо, що в Україні помітно подешевшали овочі та фрукти.